september 30th

„Koukám, co dělat se životem, abych jednou na něj mohl vzpomínat, jako na něco, co stálo za to.“ časť I.

Po absolvovaní jazykového gymnázia na pražských Vinohradoch študoval rok teológiu na dvojjazyčnej Uni v švajčiarskom Fribourgu. Dva roky (92-94) strávil v Kolíně nad Labem v noviciáte Jezuitského rádu. Ďalšie dva roky (94-96) štúdiom filozofie na rádovej vysokej škole v Mníchove. V Institute für Kommunikation und Medien sa pripravoval na dvojkombináciu kňaz-publicista. V roku 1996 na vlastnú žiadosť z rádu vystúpil. Začal pracovať ako súkromný učiteľ nemčiny a súčasne pokračoval v štúdiu religionistiky na pražskej FF UK. Dámy a páni, astrológ Antonín Baudyš jr. (* 1. 12. 1972, 2.50 SEČ/CET v Prahe)

Mizí i místa na zkrácený úvazek

Američané se nemohou domoci pravdy od své vlády o čemkoli, včetně ekonomiky. Američané se propadají na ekonomické dno, s milionem školních dětí bez domova, zatímco šéf Federálních rezerv Ben Bernanke ohlašuje, že recese skončila. Propaganda převléknuta za zprávy se stává stále více deziluzí. Americkou ekonomiku pohání ze 70 % utrácení. Je to hnací síla, která skončila. S výjimkou nejbohatších nezaznamenali američtí spotřebitelé v 21.století žádné zvýšení příjmů. Statistik John Williams z portálu shadowstats.com hlásí, že reálné příjmy domácností se už nikdy nedostaly na svůj vrchol před rokem 2001.

Nebeské symboly Mezopotámie

Pokračujeme v seznamu základních symbolů Staré Mezopotámie. Zaměříme se tentokrát na symboly nebeských těles a bohů.
Rozdělení nebes
Bohové, Démoni a symboly starověké Mezopotámie[1] str.32
V babylonské astronomii byl východní horizont rozdělen do tří vertikálních pásem, „cest" Enlila, Anua (An) a Ey (Enki), která se používala k určení postavení osmnácti souhvězdí zvěrokruhu uznávaných asi od roku 1000 př.n.1. Později byla tato souhvězdí přiřazována jednotlivě nebo v párech ke dvanácti měsícům a naznačila tak pozdější zvěrokruh.
Bylo známo pět planet: Merkur (zvaný „Skákající"), Venuše, Mars, Jupiter (zvaný „Přívoz") a Saturn (zvaný „Stálý").
Mnoho názvů souhvězdí bylo stejných nebo podobných těm, která přinesl do moderního světa řecký astronom Ptolemaios (asi roku 150 n.l.).
Bohové, Démoni a symboly starověké Mezopotámie[1] str.102
Podle jedné tradice existovala tři nebe položená nad sebou. Na nejnižším byly hvězdy, střední nebe bylo domovem Igigú a nejvyšší Anua (An).
Podle jiné, astronomické, tradice byl východní horizont rozdělen na tři vertikální pásy.

Stránky

Top