SLOVENI (SLOVÁCI), kde sú vaše korene? časť II.

Č A S Ť I. » T U « | "Dr. Cyril A. Hromník študoval africkú históriu na Katedre orientalistiky, portugalčinu a iberijskú históriu na Filologickej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe; dejiny Afriky, Južnej Ázie a latinskej Ameriky na Syracuse University v Syracuse, New York. Prednášal na Syracuse University, neskôr na katedre histórie, University of Cape Town, Južná Afrika, ako hosťujúci historik/bádateľ na Mgwenya College of Education, Južná Afrika. Za študijným účelom navštívil i Španielsko, Nemecko, Poľsko, Írsko, Kanadu, USA, Indiu, Etiópiu, Izrael, Thajsko, Singapúr, Hong-Kong, Borneo, Indonéziu, Keňu, Mozambik, Angolu, Libériu, Ghanu, Svahilsko, Botswanu, Zimbabwe, Lesotho a Namíbiu. Doposiaľ vydal 4 monografie a veľa vedeckých i populárnych článkov prevažne v zahraničí."

Když se tak rozhlížím… (4.)

Ruský deník Pravda ze dne 10. května 2002 v článku pojednávajícím o ruinách měst nalezených na Měsíci uvádí: „Aktivita nepřátelské mimozemské civilizace se projevila nenadále v těsné blízkosti Země. Zatímco stále ještě debatujeme o tom, jsme-li sami ve Vesmíru, byla na Měsíci, tedy nedaleko našeho domova, zjištěna přítomnost cizích bytostí. Leč tento objev byl ihned zařazen mezi tajemství, protože byl natolik neuvěřitelný, že vznikly obavy z možného otřesu existující politické a sociální struktury mnoha vyspělých států“.

2012: Vesmírný podvod? (Je ohroženo duchovno nebo rozum?!)

"Je třeba dobře podat New age a 2012 a naivové sami přijmou Nový světový řád."
Václav Bláha
"Humor je přirozenou ochranou proti fanatismu."
Tomáš Špidlík

Tato doba je dobou nepochybně zvláštní, fascinující a mediálně velmi atraktivní. Lze to demonstrovat na tom, že jeden kalendář (bez ohledu na to, že měří čas úplně jinak než ten náš gregoriánský) stačí k tomu, aby u mnohých lidí vznikla dalekosáhlá očekávání a na jejich základě nesmírně radikální opatření a s tím související razantní změna paradigmatu svého životního stylu.

Stránky

Top