Jakubiskova epopeja

Ak režisér filmu Bathory študuje dejiny zo Svätoplukových čias, tak ako v prípade čachtickej panej, máme sa na čo „tešiť“. Na Slovensko sa valí ďalšia pohroma: Juraj Jakubisko ide nakrútiť film o Svätoplukovi. Filmový tvorca vyhlásil, že študuje historické pramene, navštevuje miesta archeologických vykopávok, diskutuje s odborníkmi na raný stredovek. Režisér chce vraj svetu ukázať, že naši predkovia neboli opice (?) a že Slovania majú slávnu minulosť.

Infikovaný počítač nemá na internete čo robiť, tvrdí Microsoft

vat.pravda.sk | Odborníci v Microsofte sa domnievajú, že prišli na efektívny spôsob ako zabezpečiť bezpečnosť na internete. Navrhujú, aby boli užívatelia s infikovanými počítačmi odpojení od internetu. Toto radikálne riešenie môže byť pre mnohých nepríjemné, je ale údajne najúčinnejšie. Bezpečnosť počítačov, ktoré sú v súčasnosti pripojené na internet, je plne v rukách ich užívateľov. To však prináša zvýšené riziko šírenia škodlivého kódu, predovšetkým u užívateľov, ktorí svoj systém nemajú zabezpečený, a tým ohrozujú aj bezpečnosť ostatných.

Podstúpila Nefertiti plastickú operáciu?

KP.RU | Bustu uznávanej krásavice – vzoru ženskej krásy – slávnej egyptskej kráľovnej Nefertiti našli v roku 1912. Objavil ju nemecký egyptológ Ludwig Borchardt. S nadšením napísal do svojho zápisníka: "Neopísateľné. Treba to vidieť". V súčasnosti je vápencová busta uložená v berlínskom múzeu Altes Museum. Ešte v roku 1992 počítačová tomografia potvrdila, že sa busta skladá z niekoľkých vrstiev. No preskúmať, čo sa nachádza vnútri, sa nepodarilo. Technika to umožnila až dnes.

Top