Když dobře spíte, snadněji zhubnete

Pokud děláte vše pro to, abyste správně jedli a cvičili, může být dobré i zajistit, abyste každou noc dostatečně spali, jak říká nová studie, podle níž nedostatek spánku může zmařit účinky diety. Podle CNN Health ukázal výzkum Univerzity v Chicagu, že lidé držící redukční dietu, kteří spali denně 8,5 hodiny, ztratili o 55% více tělesné váhy než ti, kteří spali 5,5 hodiny. „Lidé, kteří spali méně, říkali, že cítili po dobu studie větší hlad, i když jedli stejnou stravu, brali multivitamíny a prováděli stejné volnočasové aktivity,“ řekla televize CNN.

Japonci predstavili transparetný X-Ray Phone

v i d e o | Transparentné zariadenia boli vždy veľmi zaujímavé. Napríklad také kalkulačky, hodinky, ale aj mobilné telefóny. Japonský dizajnér Tokujin Yoshioka predstavil transparentný mobilný telefón pod názvom X-Ray Phone. Tento telefón sa radí do série telefónov z KDDI produkcie a je z polycarbonátu a skla. Aj napriek tomu, že tento telefón svojim dizajnom pripomína 80-té roky, je vybavený 8 Mpix fotoaparátom, TV - tunerom, rádiom a NFC (Near Field Communication) systémom pre mobilný platobný systém.

Dobre namaľovaná lož

Keď som odovzdával poverovacie listiny veľvyslanca prezidentovi Gönczovi (v r. 1999), opýtal sa ma, či som urážlivý, lebo vraj predchádzajúci premiér našej vlády (V. Mečiar) sa pred časom takým prejavil. „Takú neresť u mňa zatiaľ nespozorovali“ – odvetil som. Pointu otázky som však v danom okamihu nepochopil. Zaviedol ma do zasadačky a ukázal monumentálne plátno maďarského maliara Mihálya Munkácsyho (1844-1900), Obsadzovanie domoviny (Honfoglalás). Znázorňuje príchod vojvodcu Árpáda (895-896) do Karpatskej kotliny...

Top