WWF: Toxický kal unikal z maďarskej nádrže mesiace

WEBNOVINY | Fotografie poškodenej a presakujúcej hrádze nádrže podľa Svetového fondu na ochranu prírody (WWF ) dokazujú, že katastrofe sa dalo zabrániť. Toxický kal unikal z nádrže pri hlinikárni v západnom Maďarsku už niekoľko mesiacov pred prevalením hrádze. Tvrdí to medzinárodná nezisková organizácia Svetový fond na ochranu prírody (WWF) s odvolaním sa na letecké zábery z júna tohto roku. Fotografie poškodenej a presakujúcej hrádze nádrže podľa WWF dokazujú, že katastrofe sa dalo zabrániť. "Tento nový dôkaz o zlom stave hrádzí a značnom úniku už tri mesiace pred incidentom by mal byť dôvodom na okamžité vyšetrovanie, a to nielen tejto katastrofy, ale aj celkového stavu ďalších nádrží s toxickým kalom v Maďarsku," povedal šéf WWF v Maďarsku Gebor Figeczky, podľa ktorého tragédiu spôsobilo nedodržiavanie predpisov.

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

Bankovní systém EU je ve velkých problémech, a to je důvod, proč šéf Evropské centrální banky (ECB) Jean-Claude Trichet nadále nakupuje státní dluhopisy a poskytuje „neomezené prostředky“ bankám pod vodou. Je to snaha zabránit krachu finančního systému, který by mohl zlikvidovat držitele dluhopisů a uvrhnout ekonomiku zpět do krize.

Ekologové: Kdo nebude snižovat uhlíkovou stopu, toho zabijeme

reference frame | Propagační video akce „10:10″ bylo šlápnutím vedle. Klimaskeptik by k diskreditaci klimatického alarmismu mohl sotva udělat více. Jde o kampaň, která se snaží přesvědčit každého, aby do 10 hodin 10. 10. 2010 snížil své emise CO2 o 10%. Nechápu, jaký by to mělo smysl, když vliv CO2 na teploty je téměř nulový. Ale s tím si autoři kampaně hlavu nelámou. Jejich myšlení zamrzlo v éře před Climategate.

Top