Jak balancuju mezi duchovnem a hmotnou realitou

Tohle měla být odpověď pro Bo, ale proč by si to nepřečetli všichni. V posledních dnech se tu nějak sešly informace nepůsobící právě optimisticky, a bylo to nějak moc najednou, takže Bo volá po zpozitivnění. Má pravdu. (I když - pozitivní meditace k 11. 11. jsou v plném proudu, doufám. Já se teda účastním - i když ne vždycky v přesnou dobu.)

Psychiatrie: na mušku jsme si vzali děti!

Jak je možné, že se děti čím dál častěji dostávají do rukou psychiatrie? Odpovědi na to, proč jsou z nich pacienti na doživotí, jak je to s jejich násilnickým chováním, sebevraždami, náhlými úmrtími a mnoho dalšího. Má s tím co do činění spojenectví psychiatrie a farmaceutického průmyslu? www.psychiatrie-info.cz

Jedinečné foto Slnka amatérskeho astronóma 2

Ako sme už písali, nezvyčajne krásne obrázky získal americký amatérsky astronóm Alan Friedman. Odfotografoval Slnko pomocou 14-palcového teleskopu. Úzkopásmovým filtrom oddelil veľkú časť spektra a umožnil tak vidieť zvláštnosti atmosféry hviezdy, aj jednotlivé "drobné" detaily, ktoré môžu byť naozaj obrovské.
Je to zvláštne, no ak si ho porovnáme so snímkami spravenými s pomocou mikroskopu v maternici, tak zistíme, že na Friedmanovej fotke vyzerá Slnko ako obrovská bunka vajíčka.

Top