VI. Ještě k vitamínu D: vitamín A snižuje jeho účinnost!

Myslím, že někteří už se pídíte po co nejlepším zdroji vitamínu D, když je tak zdravý. Tak abyste měli přesnější představu o aktuálním stavu vědeckých poznatků - právě dnes vyšel článek dr. Mercoly se závažnou informací o vitamínu D a jeho interakci s vitamínem A. Lékařské studie ukazují, že současné užívaní vitamínu A a vitamínu D snižuje účinnost vitamínu D, nebo ji dokonce blokuje. Toto přichází v úvahu zejména při užívání dosud široce doporučovaného oleje z tresčích jater, k němuž různí výrobci přidávají různě velká množství vitamínu A (retinolu). Vitamín A je od určité koncentrace pro tělo toxický. Dr. Mercola, který po celá léta propaguje užívání vitamínu D, tímto ustupuje od doporučování oleje z tresčích jater jako jeho zdroje.

Skutočné tajomstvá nie sú na predaj

Najnovšia kniha Dana Browna, Stratený symbol, nie je žiadnym zúfalým pokusom o opakovanie úspechu Da Vinciho kódu. Je rovnako napínavá, plná zvratov a prekvapení a bohatým zdrojom informácií, ktoré čitateľa vyšlú na prieskum do knižnice, predajne knihy, alebo aspoň na internet. Brown sa číta ľahko, podáva totiž svoje informácie formou príbehu a to čo najnapínavejšieho, vrátane krvi, vrážd a naháňačiek, všetko na poslednú chvíľu, nečudo, že už dve jeho knihy boli spracované do filmu, hoci ich hodnota leží v rovine informácii. Vďaka napínavosti sa kniha číta ľahko, na jeden šup, a tak sa Brownov odkaz dostáva aj do rúk čitateľom, ktorí by za iných podmienok po knihe o umení, architektúre, mystike a duchovne nesiahli.

Ropa alebo konopa?

Touto formou by som chcel poukázať na problém, ktorý je väčšinou ignorovaný, problém, ktorý ma globálne nepriaznivé až katastrofálne následky a problém, ktorý sa dá riešiť. Tým problémom je ropa a produkty, pri ktorých je ropa základnou ingredienciou. Jedná sa hlavne o chemický priemysel, ktorý už niekoľko desaťročí tvorí zdanlivo nenahraditeľnú súčasť nášho života. To, že napríklad auto pri súčasných technológiách nepotrebuje ani kvapku tejto suroviny a aj napriek tomu autá na ropu hromadne jazdia, je už asi mnohým z vás jasné, ale týmto sa teraz nechcem zaoberať, hoci aj to s tým veľmi úzko súvisí.

Lajčák: "Maďari sa stali obeťou svojej vlastnej propagandy"

Napriek trvajúcej kritike Maďarska, zodpovedá slovenský jazykový zákon absolútne európskym štandardom, hovorí minister zahraničia Miroslav Lajčák.
STANDARD: Vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom sú následkom od 1. januára platného slovenského jazykového zákona ťažko zaťažené. Predpokladá peňažné tresty, ak vo verejných zariadeniach nebude používaný slovenský jazyk. Kaliť tým vzťah k maďarskej menšine a k Budapešti – stojí to zato?
Lajčák: Problém so zákonom je nesprávna interpretácia. Aj to čo hovoríte, nie je pravda.

Stránky

Top