Zaostrené na klíčky I.

"Je to zelenina, ktorá vyrastie v akomkoľvek podnebí, svojou nutričnou hodnotou sa vyrovná mäsu, dozreje behom troch až piatich dní, pestovať ju možno v ktorúkoľvek ročnú dobu, nevyžaduje pôdu ani slnečné lúče, svojím obsahom vitamínu C môže súperiť s rajčinami, jej prípravou nevznikne žiadny odpad a ak ju varíme, spotrebujeme minimum plynu či elektrickej energie..." Takto sa raz na adresu naklíčených sójových bôbov vyslovil profesor Clive McCay, zaoberajúci sa výživou na Cornellovej univerzite, ktorý ešte na záver dodal, že sa jedná o takmer dokonalú potravinu.

Orbán: „Po voľbách oslovím Maďarov z Felvidéku“

SITA | Predseda Maďarského občianskeho zväzu-Fidesz a kandidát na post premiéra Viktor Orbán v prípade prevzatia vlády v Maďarsku po aprílových parlamentných voľbách mieni vo vzťahu k Slovensku rokovať najskôr s maďarskou menšinou, až potom s vládou. V Maďarsku podľa najnovších preferencií už predstihol nacionalistický blok Jobbik vládnucich socialistov a posunul sa na druhú priečku. "Najskôr si sadnem s Maďarmi z Felvidéku, iba potom môže nasledovať stretnutie so slovenskými vládnymi politikmi," povedal predseda Fidesz na otázku, kedy si sadne za rokovací stôl so slovenským premiérom Robertom Ficom..

Začneme užívat šestý smysl?

O tom, že šestý smysl skutečně existuje, se můžete dnes, navzdory urputně jej popírajícím skeptikům, sami přesvědčit. Ovšem tradiční vědecká představa pěti smyslů (zraku, sluchu, hmatu, chuti a čichu) nám k objasnění tohoto dosud záhadného fenoménu, který před nejrůznějšími svědky demonstruje po celém světě stále více a více lidí, v tuto chvíli nepostačí. Jestliže však neumí naši akademici tento fenomén objasnit, ještě to neznamená, že není nikdo v Čechách šestým smyslen obdařen. Opak je pravdou. I u nás už procházejí lidé kurzy, které je naučí "vidět" se zavřenýma či zakrytýma očima. A navíc mohou tuto schopnost získat i naši nevidomí spoluobčané, tedy slepci.

Stránky

Top