Berlusconi: „Európska únia nemusí existovať“

RÍM | "Myslím si, že ak vnútri EÚ nie je ochota pomôcť krajine, ktorá má ako menu euro a ocitla sa v kríze, potom niet dôvodu na to, aby EÚ existovala," povedal Berlusconi reportérom vo Florencii. Taliansko sa plnou váhou postavilo za to, aby EÚ pomohla zadlženému Grécku. "Rozhodne sme za," odpovedal Berlusconi na otázku agentúry Reuters, aký je názor Talianska na pomoc únie Grécku. Podľa neho však zatiaľ nie je isté, či dlhová kríza Grécka bude v centre summitu lídrov EÚ, ktorý sa uskutoční na budúci týždeň, 25. a 26. marca, v Bruseli. "Ešte sme o tom nehovorili," vyhlásil v Bologni, kde mal svoje predvolebné zhromaždenie.

Americký zákon o zdravotní péči nemá nic společného se zdravím (+VIDEO EN)

Nevím ani a nechci vědět, jaké jsou ohlasy na nový americký právě Obamou podepsaný "Zákon na ochranu pacientů a dostupnou zdravotní péči" v českém tisku, předpokládám, že je tam silně chválen. (Pokud ne, tím líp.) My u nás přece máme taky povinné pojištění, a jak to hezky funguje... Na první pohled zákon se zákon tváří jako dobro pro lidí. Moje známá žijící v USA byla celkem spokojená, že se konečně dostane k nějakému pojištění. Na druhý hlubší pohled začne být ovšem jasné, že se při této akci nejedná o lidi a dostupnost zdravotní péče pro všechny, nýbrž nový způsob vymáhání daní ze všech amerických občanů (stejně tak náš stát tahá tuto daň ze svých občanů, aby ji vzápětí prošustroval a rozkradl).

Keď Európa mlčí

Keď Ján Slota v stave opilosti rozprával, že „vytiahneme tanky a zrovnáme nimi Budapešť,“ zaoberala sa vtedy jeho slovami takmer celá Európa. Ján Slota nás zviditeľnil. Rovnako keď nazval šéfku maďarskej diplomacie „strapatou chuderou.“ Aj vtedy jeho výroky vzbudili pozornosť. A zaslúženia hodné odsúdenie doma i vo svete. Stalo sa však niečo podobné teraz, keď krajne pravicová strana v Maďarsku Jobbik žiada prehodnotenie Trianonu? Extrémistická strana, ktorá môže mať podľa prieskumov v parlamentných voľbách až 18% hlasov voličov hlása „revanšizmus“ ako jednu zo svojich priorít.

Top