Takto se tvoří umělé fronty

Na včerejší bleskový trojúhelník nad Francií se ozval jeden popírač klimaterorismu, a co by mohl říkat jiného, než že se jedná o poruchu radaru. Ha ha, tak blbí tu nejsme. Kvůli němu i ostatním si teda dávám práci a sestavuji satelitní snímky ukazující, jak se ta včerejší "bouřková fronta" formovaná do špičky!!! (kdo to kdy dříve za normálního počasí viděl???) vytvářela. Jestli vás to zajímá, pusťte si to z odkazu jako prezentaci. U fotek je komentář. Fotka zde ukazuje oblačnost přibližně v době, kdy se objevil ten trojúhelníkový záblesk.

Zániky civilizací

Na naší zemi již proběhlo několik globálních změn biosféry znamenajících velká vymírání živých organismů. Ty největší vedly k zániku 70 až 95% veškeré zemské fauny. K poslednímu hromadnému vymírání živočišných druhů však došlo před více než šedesáti miliony let (viz. Velká vymírání). Člověka tyto gigantické přírodní děje ale samozřejmě nepostihly. Poslední celosvětová katastrofa vyvolala vyhynutí dinosaurů a umožnila evoluci savců. Umožnila tedy ve svém důsledku i objevení člověka na pozemské scéně. Zasáhla nějaká pohroma přímo do vývoje člověka? Byl zánik některých lidských kultur zapříčiněn přírodními katastrofami? Nalezneme v mýtech, legendách a posvátných textech ozvěny těchto událostí?

REINFELDT: Grécko nie je jediné, ktoré má problémy

BRUSEL | Finančná pomoc rozpočtovou krízou zmietanému Grécku bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou formu dvojstranných dohôd medzi Aténami a jednotlivými členskými krajinami eurozóny. V predvečer summitu Európskej rady to naznačil švédsky premiér Fredrik Reinfeldt. "Grécko si musí vyriešiť svoje vlastné problémy. Máme množstvo problémov aj v iných európskych krajinách," povedal Reinfeldt novinárom zhromaždeným pred sídlom Európskej rady v Bruseli.

Top