Nevšedná správa o existencii prírodných bytostí

Kto vlastne sú a kde sa skrývajú spomínané prírodné bytosti? Naozaj existujú, alebo je to všetko iba výmysel? Ak sa pozrieme do minulosti, môžeme o nich nájsť zmienky v textoch starých Grékov, Rimanov, Slovanov a Germánov. Nájdeme o nich zmienky i v starých slovenských bájach, rozprávkach a povestiach. V týchto dávnych dobách žili totiž ľudia v omnoho užšom spojení s prírodou a preto mohli tieto bytosti vidieť, vnímať a komunikovať s nimi.

Najväčší podvod v histórii? Madoff sa nechytá

finweb | Grécko je špičkou vynárajúceho sa ľadovca, ktorý odkrýva hlboké nánosy podvodov nepredstaviteľného rangu. Za najväčší finančný podvod v histórií by mnoho ľudí označilo ponziho schému investorského mága Madoffa. Avšak v skutočnosti sú veľmi ďaleko od pravdy. Možno, pokiaľ sa týka porušenia zákona, tak pravdu majú; Madoff porušil množstvo zákonov. Avšak sú subjekty, ktoré môžu podvádzať a to celkom legálne. Ich podvody preto vlastne ani podvodmi nie sú. Ich praktiky sú tak sofistikované a komplikované, že im v podstate nikto nerozumie. V tomto komentári vás chcem privítať vo svete veľkých financií, kde jedinú cenu majú peniaze a budúcnosť sa odsúva na vedľajšiu koľaj.

Zemetrasenie v Čile pravdepodobne skrátilo dni

Space.com (aktualizované o 21:43, 2. marca 2010) | Masívne zemetrasenie so silou 8,8 Richterovej stupnice, ktoré zasiahlo Čile pravdepodobne zmenilo rotáciu Zeme a skrátilo dĺžku dní na našej planéte, povedal vedec z NASA tento pondelok. Podľa vedca Richarda Grossa z Laboratória prúdového pohonu patriaceho NASA v Pasadene, Kalifornia siedme najsilnejšie zemetrasenie v zaznamenanej histórii, ktoré zasiahlo Čile túto sobotu mohlo skrátiť dĺžku dňa na Zemi o 1,26 mikrosekundy. „Pravdepodobne ešte pôsobivejšie je to, ako zemetrasenie posunulo rotačnú os Zeme“, povedal predstaviteľ NASA v pondelkovej aktualizácii.

EU povolila pěstovaní GM brambor, ekologové se zlobí

Poprvé od roku 1998 udělila Evropská komise nové povolení k pěstování geneticky modifikovaných plodin. 2. března 2010 rozhodl komisař pro zdraví John Dalli ve shodě s předsedou komise José Barrosem o tom, že se v členských státech Evropské unie budou moci pěstovat brambory Amflora německé firmy BASF k průmyslovému využití. Ekologické organizace rozhodnutí okamžitě ostře kritizovaly a vyzvaly členské státy, aby uplatnily svoje právo a pěstování GM brambor na svém území zakázaly.

Top