jún 30th

KEĎ MI PREPLO, BOL BIELY DEŇ...

Máte veľa starostí, hovoríte... Chápem vás – aj ja som ich mal, pokiaľ mi nepreplo... Máte iste pravdu – všetci sme ustarostení... Sme plní starostí: vy ste plní starostí, oni sú plní starostí... Ja, ty, ona... My, vy, oni všetci sme po okraj plní starostí... Po okraj hovoríte? Po okraj č o h o? Je tu niečo, čo má okraje? Je tu niečo, alebo niekto, kto všetky tieto starosti obsahuje, je tu čosi ako nádoba na starosti, ktorú je možné naplniť po okraj, ba ju aj preliať ako šampanské?

Jediný nesmrteľný tvor na Zemi

t2t.ru | Unikátnym stvorením na Zemi je asi medúza. Hydroid Turritopsis nutricula majúca v priemere iba 4 – 5 mm je unikátny živočích, ktorý je schopný omladzovať sa. Turritopsis nutricula objavili v teplých tropických vodách, avšak existuje predpoklad, že tento druh sa šíri aj v iných regiónoch. Medúzy obyčajne zanikajú po reprodukcii, ale Turritopsis nutricula sa dokáže z "dospelého" štádia medúzy vrátiť k "detskému". Teoreticky môže tento cyklus opakovať donekonečna, a to dokáže tomuto organizmu zabezpečiť nesmrteľnosť.

Väčšina obyvateľov sa chce vrátiť k marke

BERLÍN | Väčšina Nemcov by sa najradšej zbavila eura a opäť prešla k plateniu starou menou, nemeckou markou. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky zverejneného v utorok. Podľa výskumu spoločnosti Ipsos až 51 percent obyvateľov najľudnatejšej krajiny Európskej únie by sa rado vrátilo k marke, euro by si chcelo ponechať len 30 percent opýtaných. Zvyšok respondentov sa nevedelo rozhodnúť. Najväčšími prívržencami marky zostávajú ľudia nad 50 rokov (56 percent), vo vekovej kategórii od 16 do 29 rokov tento názor zdieľa len 42 percent opýtaných.

Stránky

Top