júl 31st

Průlomový verdikt: za odmítnutí očkování dítěte NEHROZÍ rodičům pokuta

Lidové noviny | Nejvyšší správní soud dal minulý týden poprvé za pravdu rodičům, kteří odmítají povinné očkování pro své děti. Soud rozhodl, že stát nemůže rodiče trestat, protože povinnost děti očkovat je pouze ve vyhlášce. "Pokud si chce stát tu povinnost vynucovat, musí to být upraveno na úrovni zákona," řekl soudce NSS Jaroslav Vlašín. Verdikt soudu je po mnoha podobných sporech prvním, který se přiklonil na stranu rodičů odmítajících očkování svých dětí. Nejvyšší správní soud ministerstvu zdravotnictví vzkázal, že povinnost očkování musí přejít z vyhlášky do zákona, jinak nemá stát na udělování pokut právo.

Špión, kam se podíváš

V minulých dnech zatkla FBI deset Američanů pro podezření ze špionáže pro Rusko. Předtím je sledovala po více jak deset (!) let. Šlo o skutečně nebezpečné lidi. Aby zmátli imperialisty, přijížděli do Spojených států celé roky v různém čase, někteří se Američany narodili, jiní se narodili jako Kanaďané a do USA jen jezdili, nebo se stali naturalizovanými Američany, a jeden je dokonce z Peru. Léta žili úplně normálně, často jako mírně lepší střední třída, dokonce si koupili v Americe domy a vychovávali děti. To je ale rafinovanost, co? Podívejme se blíže na některé z nich.

júl 30th

Maté

Do Európy prišlo z Južnej Ameriky. Hoci nejde o pravý čaj, zaužíval sa pre neho i tento názov. Maté je chutné, lístky obsahujú veľké množstvo kofeínu, ktorý v kombinácii s ostatnými zložkami povzbudzuje tak ako konzumácia kávy, alebo čaju. Veľa ľudí dodržiavajúcich najrôznejšie diéty v ňom objavia vhodný doplnok svojho snaženia. Maté je považované za nápoj priateľstva, tradične sa totiž pije v kruhu z jednej tekvičky.

Stránky

Top