Nový prostriedok na tíšenie bolesti je od tých súčasných 100x silnejší

kp.ru | Prostriedky novej generácie na zmiernenie bolesti sú rádovo silnejšie ako všetky ostatné ekvivalenty. Súčasné prípravky na uľahčenie chronickej bolesti obsahujú buď opiáty, ktoré sa stávajú návykové alebo gabapentín, ktorého pôsobenie na nervové receptory doteraz neboli dostatočne objasnené. Ale nový prostriedok, ktorý našli odborníci z The University of Queensland a technologického inštitútu Melbourne, vedcov milo prekvapil: v porovnaní s rovnakým gabapentínom sa ukázal silnejší než všetky doterajšie obdobné prípravky (vrátane morfia) takmer 100x.

PRE A PROTI o UFO!

Kontroverzná relácia s radikálne odlišnými pohľadmi na danú tému. Povráva sa, že ide zároveň o najzábavnejšiu debatu na tému "UFO a Mimozemšťania" u nás...

Podvod: Američané na Měsíci vůbec nepřistáli. Nebo snad ano?

TECHNET | Z Měsíce nejsou vidět hvězdy a měly by, kosmonauti mají různé stíny a ty by přitom měly být stejné, pod přistávacím modulem by měl být kráter a není tam. Vyvracíme šest nejčastějších fám podporujících teorii, že Američané na Měsíci nikdy nepřistáli. Půl miliardy lidí sledovalo u televizních obrazovek start Apolla 11 z mysu Canaveral k Měsíci. A tři čtvrtě miliardy lidí pozorovalo Neila Armstronga a Buzze Aldrina, jak se procházejí po Měsíci. Potom si to ještě pětkrát zopakovali. Přesto se najdou tací, kteří pochybují. Přistáli? Nepřistáli?

VYHRÁŽAJÚ SA ČABIANSKYM SLOVÁKOM - Čo sa stalo v Trianone 4. júna?

Výhražné a obscénne esemesky a e-maily prichádzajú čabianskym Slovákom v súvislosti s ich nedávnym zájazdom do Paríža, na ktorý získali peniaze z európskych zdrojov. Podľa Svetového zväzu Maďarov (SZM) účastníci zájazdu chceli narušiť spomienkovú akciu organizácie pri príležitosti výročia podpísania mierovej zmluvy v Trianone. Predstavitelia Slovákov takéto obvinenie odmietajú, generálny konzul SR v Békešskej Čabe Štefan Daňo ho označil za provokáciu. Policajný náčelník Békešskej Čaby plukovník Dr. Antal Hajdú uviedol, že začali vyšetrovanie proti neznámemu páchateľovi pre obťažovanie.

Top