Nový iPhone 4 má vážnu chybu. Stráca signál počas hovoru

LOS ANGELES/BRATISLAVA | Nový iPhone má evidentne viacero problémov, ktoré by mohli spomaliť jeho predaj či vyústiť do hromadných reklamácií. Nie je to prvý raz, kedy Apple čelí množstvu problémov hneď po uvedení zariadenia. Podobne na tom bol napríklad iPad, ktorý mal problémy s Wi-Fi. To, že softvérová a hardvérová kontrola kvality výstupných produktov už nie je ako bývala, vám potvrdí asi každý servisný technik pracujúci s produktmi Apple. Napísal portál macblog.sk.

Vesmírna odysea Ericha von Dänikena

„Som rád, že svet je plný záhad, inak by bol nudný“
Erich von Däniken

Priznám sa, že keď som presne po dvoch desaťročiach a takmer v deň jeho narodenín opäť stretol Ericha von Dänikena v charakteristickom modrom saku a pásikovej košeli, nedokázal som sa ubrániť silným emóciám. Ak som očakával nostalgiu a dojatie, veľmi skoro ma opäť uchvátilo nadšenie, charizma a výrečnosť dnes už sedemdesiatpäťročného spisovateľa, propagujúceho svoju teóriu o mimozemských návštevách v staroveku s rovnakým entuziazmom, ako aj predtým: „Pred niekoľkými tisícročiami, v tých tajuplných dobách, z ktorých nemáme žiadne písomné svedectvá, museli na Zemi pôsobiť všemocné bytosti. Neviem, kým boli a odkiaľ prišli, ale zanechali nám tu svoje stopy, svedkov nepochopiteľných techník.“ Keď skončil autorov dva a pol hodiny trvajúci rečnícky maratón, ktorý v piatok 9. apríla doslova priklincoval na sedadlá stovky poslucháčov v sále trenčianskeho Posádkového klubu, nasledujúca autogramiáda trvala takmer rovnako dlho.

Cibule chrání proti chřipce

"V roce 1919 byla epidemie španělské chřipky, na kterou zemřelo mnoho lidí. Jeden lékař se staral o rodiny rolníků, které byly značně postiženy chřipkou, mnoho z nich i zemřelo. Jednou přišel na usedlost, kde byli všichni naprosto zdraví. Ptal se, co dělají jinak než ostatní, a bylo mu řečeno, že mají po celém domě, v každé místnosti, na talíři cibuli. Lékař poprosil o jednu cibuli, prozkoumal ji pod mikroskopem a objevil v ní virus chřipky. Cibule nepochybně absorbovala virus a rodina zůstala zdravá."

Top