Maté

Do Európy prišlo z Južnej Ameriky. Hoci nejde o pravý čaj, zaužíval sa pre neho i tento názov. Maté je chutné, lístky obsahujú veľké množstvo kofeínu, ktorý v kombinácii s ostatnými zložkami povzbudzuje tak ako konzumácia kávy, alebo čaju. Veľa ľudí dodržiavajúcich najrôznejšie diéty v ňom objavia vhodný doplnok svojho snaženia. Maté je považované za nápoj priateľstva, tradične sa totiž pije v kruhu z jednej tekvičky.

Pravda o situaci v Severní Korei

Exkluzivní rozhovor Pravda.ru s Alejandro Cao de Benos, zvláštním delegátem Výboru pro kulturní vztahy se zahraničím vlády KLDR a Prezidentem Korejské asociace přátelství (KFA). V zájmu míru a vzájemného pochopení, v reakci na desinformace a propagandu, a závazek pohlížet na všechny země při dodržování mezinárodního práva stejně, je čtenářům Pravdy předkládán následující rozhovor.
1. Je pravda, že technicky existuje od konfliktu v 50. letech mezi Severní a Jižní Koreou válečný stav?

Ano. Technicky je KLDR stále ve válce, ale ne s Jižní Koreou, nýbrž s USA, protože to je země, která konflikt iniciovala, a poskytla převážnou část velitelů jednotek, které v ní bojovaly pod vlajkou OSN. USA jsou zemí, která podepsala příměří, a zemí, která doposud bránila míru. To je hlavním důvodem, proč se musí KLDR chránit.

Kybernetické armády útočia

Francúzsko sa pustilo do vyvíjania “digitálnych zbraní”, ktoré by sa dali používať na realizáciu “útočných operácií v rámci informačnej vojny”. Vojenské superveľmoci: USA, Veľká Británia, Čína a Rusko sa pripravujú na obranu. Podľa slov veľkého vojenského teoretika, pruského generála Karla von Clausewitza (1780-1831), ktorý sa dodnes považuje za popredného odborníka na vojenské umenie, „vojaka povolávajú, obliekajú, vyzbrojujú, cvičia; spí, je a pochoduje iba na to, aby bojoval v tom správnom čase na tom správnom mieste“.

Top