8 nových pravidiel peňazí od Roberta Kiyosakiho: „Prečo som pre vás napísal túto knihu“

V roku 1971 prezident Richard Nixon bez súhlasu Kongresu odpojil americký dolár od zlatého štandardu a zmenil peňažné pravidlá – nielen pre Spojené štáty, ale aj pre celý svet. Táto zmena bola jednou z celej série zmien vedúcich k našej súčasnej finančnej kríze, ktorá začala v roku 2007. Táto zmena vo svojom dôsledku umožnila Spojeným štátom začať tlačiť takmer neobmedzené množstvo peňazí a vytvoriť ľubovoľne veľký dlh. Je naša súčasná ekonomická kríza iba náhodou, izolovanou udalosťou, ktorá sama skončí? Niektorí hovoria, že áno. Ja hovorím, že nie.

GERMÁNSKÁ NOVÁ MEDICÍNA DR. HAMERA II.: Objev železného pravidla rakoviny

Objev ŽELEZNÉHO PRAVIDLA RAKOVINY začal úmrtím mého syna DIRKA. (smrtelně postřeleného princem Savojským, obchodníkem se zbraněmi 18. 8. 1978 – pozn. překl.) Onemocněl jsem tehdy rakovinou varlat, přesněji řečeno vmezeřeným terato-karcinomem. Tenkrát jsem dokonce trval proti radě profesorů z Tübingenu na tom, že zduřelé varle musí být operováno, protože jsem měl nejasný dojem, že díky smrti mého syna se u mě, jenž jsem předtím nikdy nebyl vážněji nemocný, cosi vyvolalo na tělesné úrovni. Předsevzal jsem si, že jakmile se mi naskytne příležitost, vyzkoumám, jestli všichni pacienti, kteří onemocněli rakovinou, předtím neutrpěli nějaký podobný strašný šok jako já.

Daniel Krajcer pre Britské listy: “Bedári na Slovensku si zvolili pravicu” (23. 9. 2002)

Čo čaká Slovensko za vlády pripravovanej pravicovej koalície? Pre väčšinu obyvateľov budúcnosť bude znamenať Churchillov pot a slzy. Väčšina rodinného striebra je predaná do zahraničia (nedá sa vždy dokonca hovoriť ani o privatizácii, lebo napríklad Slovenské telekomunikácie boli predané nemeckému štátnemu podniku Deutsche Telekom), a napriek tomu, že vláda utŕžila za predaje okolo 300 miliárd Sk, neboli založené nijaké významné rozvojové impulzy.

Top