OČOVSKÁ FOLKLÓRNA HRUDA 2010

Za relatívne krátke obdobie HRUDA upútala pozornosť širokej laickej i odbornej verejnosti, prekonala regionálny rozmer a získala si pevné miesto v kalendári folklórnych podujatí na Slovensku. Prehliadka je v roku 2010 venovaná spomienke na Jána Gašpara Hriska (1921-1980); rodáka z Očovej, prvého cimbalistu SĽUKu (1948-1955), dlhoročného člena a sólistu BROLNu (1955-1980). Organizátori a účinkujúci vzdajú hold cimbalistom a jubilujúcim folklórnym kolektívom. V rámci prehliadky sa predstavia; cimbalová muzika Ivana Gašpara Hriska z Brna, BROLN z Brna, 18 excelentných cimbalistov a Vrchársky orchester, Diabolské husle, Temperament cimbal orchestra, jubilujúce folklórne kolektívy, domáce folklórne kolektívy, speváci a inštrumentalisti, krajania z Vojvodiny, hostia z Českej republiky a Slovinska.

Materská...

PRAVDA | Prvá podpredsedníčka SNS Anna Belousovová dala v parlamente facku poslancovi SaS Igorovi Matovičovi z hnutia Obyčajní ľudia. Dôvodom je článok, v ktorom ju Matovič nazval Ančou. "Dala mi jednu materskú. Prišla za mnou, ukázala mi ten článok a spýtala sa ma, či tú Anču som myslel ju. Povedal som jej, že áno," priblížil incident Matovič.

55 miliárd dolárov na kybernetickú vojnu

DER STANDARD | Stavby z pálenej tehly sú idylicky rozložené. Bývalé baraky cárskej armády pri jazere Ülemiste boli promptne renovované a vybavené najlepším IT vybavením. Na rozdiel od cárskych jednotiek bojujú vojaci, ktorí tu teraz slúžia, už nie s puškami a kanónmi. Toto „Nato Cyber Defense Center of Excellence“ v Tallinne operuje na poli, kde nepadajú žiadne výstrely – tam, kde sú nasadené počítačové zbrane.

Stránky

Top