UFO nad státní hranicí ČSSR

Do redakce jsme dostali dopis se zajímavými příběhy pozorování objektu UFO v 80tých letech minulého století - pozorovaných nad československou státní hranicí na Chebsku. Příběhy nám zaslal pohraničník pan Zdeněk.
V době, kdy jsem ještě studoval na vojenské SOŠ PS a VMV v Holešově, mohlo to být v roce 1983, 1984, teď už si přesně nevzpomenu, jsme měli na jeden z vojenských předmětů jako vyučujícího jistého majora Musila, což byl jeden z nemnoha lidí, kteří v Holešově vyučovali a nebyli tzv. parketovými důstojníky bez praxe na "čáře", ale který přišel přímo z výkonu služby na některé z pohraničních rot.

Krátky úvod do histórie čaju

Podľa čínskej starej povesti objavil blahodarné účinky čaju cisár Šen-nung, učenec a liečiteľ, ktorý z hygienických dôvodov pil iba prevarenú vodu. Rozpráva sa, že jedného dňa v roku 2737 pred Kristom, keď odpočíval pod divokým čajovníkom, ľahký vietor odtrhol niekoľko lístkov, ktoré spadli do vriacej vody. Cisár s údivom zistil, že nápoj má lahodne osviežujúcu a povzbudzujúcu chuť. Tak bol „objavený“ čaj.

Gigantické krysy nie sú mýtus!

KP.RU | Poznáte príbehy o obrích krysách v moskovskom metre? Bývala doba – asi pred 20 rokmi, kedy mnohé noviny písali o týchto šeredných, zlých príšerách veľkosti psov. Či skutočne existujú takýto mutanti konkrétne v moskovskom metre, doteraz nie je jasné. Veď ak veríme televíznemu rozprávaniu náčelníkovi staviteľských prác hlavného mesta Jurijovi Luzkovi – tak v miestnom podzemí behajú obrovské biele šváby. Prečo by tam nemohli chodiť aj gigantické krysy? Tým skôr, že enormnú veľkosť skutočne môžu dosiahnuť. Takéto monštrá, napríklad, našli austrálski archeológovia v podzemí východného Timoru, malého štátu v juho-východnej Ázii. Áno v podzemí - nie v metre. No aj tak...

Top