I. Astromedicína versus vedecká medicína 18. časť + PANNA

Motto: „Následky očkovania sú
- nevyliečiteľné choroby a závislosť na terapiách.
Každá vláda sa očkovaním dopúšťa ťažkého etického a politického prehrešku voči svojim obyvateľom!“
- prehlásil otvorene na sympóziu konanom 17. a 18. 3. 2007 v Drážďanoch na tému „Očkovanie“ - (Dr. Kris Gaublomme, lekár, homeopat z Belgicka, a Dr. Rolf Kron, pediater, praktický lekár, homeopat z Kauferingu).

Z tohto sympózia vyplynuli aj pre Slovenskú republiku - Ministerstvo zdravotníctva dôležité fakty, ktoré by mali byť okamžite riešené! Na Slovensku sa stále povinne očkujú novorodenci proti TBC ešte pred odchodom z pôrodnice! V Nemecku sa už cca 20 rokov toto očkovanie neuskutočňuje (ani neodporúča). Stála očkovacia komisia (Ständige Impfkomission) očkovanie proti TBC zrušila s odôvodnením, že neposkytuje dostatočnú ochranu a môže mať vážne vedľajšie účinky!

Exoplanety - život zatím jen vezdejší (2. díl)

Hledání jakékoli formy mimozemského života je zakotveno kdesi v lidské duši stejně jako dávné představy o posmrtném životě, který nelze dokázat. Konec světa nebo alespoň vyhlazení bezbožníků potopou, ohněm a sírou nebo mečem byl očekáván odedávna, stejně jako život věčný. Znalosti astronomie už od nejstarších civilizací byly překvapivě vysoké. Odpovídalo to soustředění nejschopnějších lidí spojených s vládnoucí vrstvou. Astronomií se často zabývali kněží, církevní dogmata však byla i její brzdou v posledních dvou tisíciletích.

Posvätné jazero Inkov

Vysoko v horách, v juhoamerických Andách pred viac ako tisíc rokmi žili príslušníci indiánskeho kmeňa Inkov. V čase svojho najväčšieho územného rozvoja, (r. 1493–1525), zaberala Inkská ríša západnú časť Južnej Ameriky od Ekvádoru až po južný okraj púšte Atacama. K legendárnym a posvätným miestam Inkskej ríše patrilo aj jazero Titicaca, ktorého názov v jazyku aymarských Indiánov znamená “cínové pole”. Keď stojíte na brehu jazera Titicaca a pozriete sa na tú sivastú farbu vôd jazera, poviete si: “ten indiánsky názov jazera to naozaj dokonale vystihuje, šedé, cínové…”.

Stavitel světa

Romantický sci-fi snímek od Bruce Branita (expert na speciální efekty, čtyřikrát nominovaný na cenu Emmy za práci na seriálu Star Trek) vypráví příběh muže, který díky počítačům budoucnosti vytváří svět pro ženu svého srdce. Snímek se točil s herci 4 hodiny, avšak výroba efektů zabrala 2 roky práce...

Top