TAJNÉ DEJINY SLOVENSKA časť XI.: Sloveni - najgermánskejší Germáni 4. časť

"Pojem HROM mal teda božský pôvod, a toto slovo museli naši predkovia vnímať obdobne ako súčasné slovo BOH. A napodiv to zrejme aj tak bolo, pretože napriek tomu, že slová BOH a HROM majú v súčasnosti rozdielne významy, slová od nich odvodené sú navzájom synonymické. K výrazu HROMŽIŤ poznáme synonymá nadávať, kliať, hrešiť a BOHOVAŤ. Bohatiersky, BOHOVSKÝ chápeme rovnako ako OHROMNÝ, v zmysle úžasný, očarujúci, vynikajúci spomedzi ostatných, nadpriemerný; ale i ohromný v zmysle rozsiahly, nesmierny nadľudský teda božský. Ďalej bohatstvo (veľa niečoho, napríklad majetku) – hromada (veľa niečoho), ale i obohatiť sa a nahromadiť niečo. Avšak i protiklady: bohatstvo a pohroma. Výraz hrom v súvislosti s uctievaním boha nachádzame i v slove chrám, ktoré do chorvátčiny prekladáme ako hram (hram – hrom). V poľštine pre slovo chrám medzi inými nachádzame i slovo bóžnica."

Kto ste, mimozemštania?

Ôsmeho augusta 1996 spravodajská televízna stanica CNN vysielala senzačnú tlačovú konferenciu amerického národného úradu pre letectvo a kozmický priestor NASA. Riaditeľ úradu Daniel Golden hrdo ohlásil, že v jednom meteorite starom 3,56 miliardy rokov sa na Marse našiel organický materiál – presnejšie stopy baktérií. Vzorka hneď dostala aj odborné označenie: ALH 84001. Viacerí vedci objasňovali, ako k objavu došlo a akým spôsobom sa im podarilo vzorky baktérií zviditeľniť pre ľudské oko. O deväť týždňov neskôr doktor David McKay z Johnsonovho výskumného centra v Houstone oznámil, že aj v ďalšom meteorite z Marsu, tentoraz “o niekoľko miliárd rokov mladšom”, sa objavili organické stopy. Prvá informácia teda našla svoje potvrdenie, o správu sa však málokto zaujímal. Vyhlásenie NASA prijímali ľudia v závislosti od svojho ideologického či náboženského založenia striedavo s nadšením i zdesením. Na Marse sa našli známky života? To je nehoráznosť! Takže predsa len nie sme v nekonečnom priestore vesmíru sami?

GERMÁNSKÁ NOVÁ MEDICÍNA DR. HAMERA XIV.: Zatčení Dr. Hamera

Dr. Hamer byl pravděpodobně 18. října vydán Francii. Nikdo o tomto termínu nevěděl, ani jeho právníci nebo rodinní příslušníci nebo přátelé, kteří mu chtěli přinést pár osobních věcí a museli se na místě dozvědět, že již byl vydán. Přes ministerstvo zahraničí se nakonec podařilo vyzvědět, že Dr. Hamer je v Paříži, má být však zakrátko přepraven do Lyonu. K rozhodnutí došlo 11. 10. Ministerstvo zahraničí nemohlo zasáhnout, protože rozsudek je právoplatný. Ostatně prý není třeba si dělat starosti, neboť jsou vězni, jimž se daří podstatně hůře než Dr. Hamerovi. Přes velvyslanectví v Paříži zjistil jeho syn nakonec adresu. Zda smí Dr. Hamer dostávat poštu, nám není známo. Je zřejmě zcela izolován.

MÁŠ ČO SI CHCEL...

Hallo, boy!
Z tvojich čias ku mne dolieha „Pleace to meet you“ od Rolling Stones – táto pesnička „vydržala“ do teraz – púšťam si ju v piatok večer cez You tube... Prepáč, nevieš, čo je You tube... Sorry, zabudol som, že v tvojom čase ešte nie je Internet...

Stránky

Top