Raymond Moody: Bojím sa života, nie smrti

WEBNOVINY | Doktor Raymond Moody je verejnosti známy hlavne ako výskumník zážitkov klinickej smrti. Je doktorom psychiatrie a filozofie, pracoval ako univerzitný profesor aj ako forenzný psychiater. V roku 1975 vyšlo jeho priekopnícke dielo „Život po živote“, ktoré zmenilo spôsob nazerania na smrť a umieranie. Raymond Moody je autorom ďalších desiatich kníh a mnohých odborných článkov týkajúcich sa skúseností na prahu smrti. Je zároveň človekom, ktorý nemá strach povedať: „Ja neviem.“ Začiatkom septembra Dr. Moody zavítal do Bratislavy. V rozhovore pre Webnoviny.sk predstavil svoju novú knihu „Záblesky večnosti“, podelil sa o svoje názory o možnosti života po smrti aj o výsledky svojich výskumov.

List našej vláde od historika umenia z Moravy

Vážený pane prezidente SR, vážení poslanci NR SR,
protestuji proti snaze některých občanů SR přestěhovat sochu krále Svatopluka z důstojného místa na Bratislavském hradě do ústraní! A protestuji proti projevu Maríny Závacké v dnešním pořadu Správy a komentáre na STV1 o soše krále Svatopluka!
Vzhledem ke své profesi - jsem historikem umění - si dovoluji pochybovat o tom, že by Marína Závacká neznala některá fakta, např. to, že jen v areálu hradu v Budíně v Budapešti je několik jezdeckých soch z 20. století, které obohatily areál středověkého, v baroku i později upraveného hradu. Komu tam vadí?

Top