Vážme si samých seba

Posledné dni, v súvislosti s blížiacim sa referendom, ktoré sa uskutoční v sobotu 18. septembra, počúvam a čítam rôzne analýzy rôznych analytikov a politológov, ktorí nás presviedčajú o tom, že referendum bude aj tak neúspešné, lebo vyjadriť svoj názor príde málo Slovákov, a že financie vynaložené na toto referendum sú zbytočne vyhodené peniaze.

Tajomstvo Údolia smrti vyriešené?

blog.KP.RU | Problém je v tom, že sa v určitej časti tejto nehostinnej krajiny Racetrack Playa v štáte California dejú zvláštne veci: kamene cestujú samé od seba zanechávajúc za sebou dlhé stopy. Fenomén prekvapuje odborníkov už pol storočia. Doteraz sa nikomu na vlastné oči nepodarilo pozorovať kamene v pohybe, no to, že «chodia!», je nespochybniteľné: poloha balvanov aj stopy sa postupom času menia. Niektoré „kamienky“ vážia až deväť kilogramov a len tak jednoducho sa nezdvihnú. Ani jedna z hypotéz sa nepotvrdila, podvod je však vylúčený: zostali by predsa stopy.

Všichni za jednoho a jeden za všechny

Problematika metanu a úniky plynů mě ve velké míře zaměstnává již posledních několik let, zejména poté, co jsem napsala Nový pohled na černou smrt: vesmírné spojení. Dokonce jsem požádala redakci SOTT.net, aby měla oči otevřené ohledně novinek o čemkoli, co by mohlo souviset s úniky plynu. V databázi je docela velká sbírku, pokud budete chtít hledat. A teď, s posledními zprávami o roli metanu v gejzíru BP, kdy jsou zprávy s každým dnem horší a horší, jsem se začala pídit po údajích, o kterých vím že jsem o nich již psala, a po zjištění pár věcí, jsem přemýšlela nad tím jak zajímavé, že tato „matka všech gejzírů” může zplodit „matku všech bouří”. Za minutku pochopíte co mám na mysli!

Architekti vesmíru XIII. (UTAJOVANÉ DEJINY ZEME časť LVI.)

Abychom snáze pochopili ohromné časové úseky v dějinách Země, můžeme si představit tisíc let jako tisíc milimetrů, tj. jeden metr a takto počítat dále.
Stáří Země současní vědci odhadují na 4,5 miliardy let, tj. 4.500 km na časové ose. Před půl miliardou let, tj. před 500.000.000 lety (500 km) nastala tzv. kambrická exploze, tj. prudký rozvoj jenoduchých živých organizmů v zemském praoceánu. Hominidé žijí podle současných vědeckých údajů na Zemi asi 2.000.000 let, tj. 2 km na časové ose. Celý tento časový úsek je označován jako starší a střední doba kamenná. Naše známé dějiny, dějiny lidské civilizace počínající v Sumeru (Mezopotámii) bychom mohli znázornit jako pouhých 6 metrů na časové ose.

Top