Skok ke hvězdám

Budoucnost je značně proměnlivá, neboť mezi jsoucností a budoucností existuje hustá síť kritických bodů a sebemenší změna, ke které v takových bodech dojde, se více či méně důrazně projeví změnou budoucnosti. Neexistuje teoretická možnost, že se ze jsoucnosti můžeme vícekrát vracet do určitého časového bodu v budoucnosti nebo minulosti a očekávat, že jej nalezneme pokaždé v témž stavu a nezměněn. Pravý opak je pravdou, protože "tak, jako dvakrát nevstoupíme do téže řeky, nevstoupíme vícekrát ani do téže budoucnosti či minulosti".

UFO nad VLADIVOSTOKOM

KP.RU | Na internetových weboch to hučí. Všemožné fóra sú zahltené témou «Návšteva UFO». No na masovú schizofréniu sa to nepodobá. Ľudia, ktorí sa navzájom nepoznajú, žijúci na rôznych miestach Vladivostoku, videli rovnaké žiarivé svetlá. – Stál som na čerpacej stanici, – rozpráva jeden zo svedkov. – Priamo nad mostom, ktorý je vo výstavbe, viseli štyri blikajúce gule. Najprv som si myslel, že sú to vzdušné lampáše, no potom, keď jeden začal lietať sem–tam, hore a potom naspäť k ostatným, celkom som stuhol. Útvar pripomínal trojuholník, blikajúci červeno–oranžovým svetlom. Na čerpacej stanici všetci vyšli von a pozerali sme sa neveriac svojim očiam.

Vzrůstající opozice veřejnosti proti GM potravinám

V neděli dopoledne se zhruba šedesátka lidí uzamkla v ohradě ohraničující pokusné pole s geneticky modifikovanou vinnou révou a vytrhala všechny sazenice. Policie přihlížela, ale nemohla zasáhnout. Minulý měsíc tucet lidí ve Španělsku zničil GM sazenice na dvou polích. Indičtí farmáři při své kampani Cremate Monsanto spálili bavlnu Bt. Občané ignorovaní mezinárodními korporacemi a úplatnými veřejnými zákonodárci začali jednat sami ve snaze ochránit zásobování potravinami a planetu.

Top