Sobotňajšie nočné nebo oživia Drakonidy

VEĽKÁ EPOCHA | Sobotňajšie nočné nebo prinesie zaujímavé divadlo. Zem bude prechádzať meteorickým prúdom prachových častíc. Ak nebude veľká oblačnosť alebo silný mesačný svit, mali by sme voľným okom pozorovať meteorický roj Drakoníd od 19:00 do 24:00. Agentúru SITA o tom informoval Juraj Tóth z Katedry astronómie, fyziky Zeme a meteorológie Fakulty matematiky, fyziky a informatiky (FMFI) Univerzity Komenského (UK) v Bratislave.

BERMUDSKÝ TROJUHOLNÍK, DROGOVÉ KARTELY A KGB časť tretia

Vo svojej knihe „Specnaz“ uvádza Viktor Suvorov organizačnú schému Morskej brigády Specnazu. A skutočne, v jej štruktúre sa nachádza sekcia pre miniponorky k plneniu špeciálnych misií. Tá je súčasťou V. Úradu GRU a podlieha Veliteľstvu všetkých štyroch flotíl. A čo o nich píše Suvorov?

Náhoda? Po náraze kométy do Slnka obrovská erupcia! (VIDEO)

WASHINGTON | Obrovská solárna erupcia, ktorá sa objavila presne v čase sobotňajšieho nárazu kométy do Slnka, s kométou podľa expertov pravdepodobne nesúvisela a bola len dielom náhody. Dnes o tom informoval server Space.com. Spomínaná kométa smerujúca k Slnku sa v sobotu pri kritickom priblížení rozpadla. Slnko potom uvoľnilo obrovské množstvo plazmy.

Stránky

Top