Zasaď strom, který tě uživí

Příspěvek spíše pro majitele zahrad, farem, polí, luk, lesů, rodových statků atp. ale svůj strom si můžete zasadit i na okraj lesa, do podrostu pionýrských dřevin (bříza, vrba, jeřáb, osika, olše) pokud bydlíte v paneláku a po několika letech jej můžete začít pravidelně sklízet. Je to pravda poněkud nejisté ale za zkoušku nic nedáte a čím více semenáčků se ujme první rok, tím větší pravděpodobnost na sklizeň po několika letech.

Lekcia maďarskej histórie

Napísal Dmitrij Baklin, ruský historik zaoberajúci sa obdobím Druhej svetovej vojny a postsocialistických štátov. Maďarov, bratov podľa triedy a zbraní v časoch existencie ZSSR bolo akosi nepríjemne trestať za spojenectvo s nacistickým Nemeckom v rokoch vojny. Nielen oni sami, ale je smutné, že pod zástavami fírera bojovali aj ďalšie štáty proletárov, ktorých Sovietsky zväz pozýval k spojenectvu. Niekto z presvedčenia ako spojenec, niekto z prinútenia ako vazal, prežívajúci na teritóriach „životných záujmov Nemecka“. Ako sa v Rusku hovorí, kto staré pamätá...

Za hranice vědy: Záhadné vodní stavby III - potok Quebrada de Lavapatas

VEĽKÁ EPOCHA | Před počátkem třetího tisíciletí před naším letopočtem vznikla v poříčí Indu a jeho přítoků zvláštní osobitá kultura, jejímž charakteristickým znakem byla civilizační vyspělost a vysoká urbanistická úroveň. Starověká kultura byla nazvána podle geografické lokalizace kulturou poříčí Indu nebo se jí podle jednoho ze dvou hlavních nalezišť říká kultura harrapská.

Stránky

Top