Eckhart Tolle: Nespokojenost a nuda

Otázka: Mám často pocit všepronikající nespokojenosti, zejména když jsem sám a nemám co dělat. Je to nuda?
Eckhart Tolle: To je dobrý způsob vyjádření. Všepronikající nespokojenost. Samozřejmě, existuje celý průmysl určený k tomu, aby vám pomohl necítit tuto nespokojenost, jinými slovy, abyste se přestali nudit. Většina lidí udělá to, že poskytne své mysli nějaký podnět, což v této době není nic těžkého, je to dostupné všude.

Druhý odkaz Mayů na datum 21. 12. 2012

V anglosaském světě mnozí věří, že konec světa nastane náhlou a hrůznou událostí. Není se čemu divit, jsme v tom utvrzováni již od raného středověku. Je to v nás tak zakořeněno, že s oblibou to vztahujeme i na historické artefakty jiných kultur. Z Mexika, kde částečně vyluštili další 1300 let starý text odkazující na příští rok, archeologové a potomci Mayů vzkazují – nepřistupujte k poselství našich předků z pozice křesťanského mesiášství.

Chmel chcel nasilu premenúvať obce

K názvom z čias horthyovskej okupácie južného Slovenska by sa mali podľa vicepremiéra Rudolfa Chmela vrátiť niektoré obce s väčšinovým maďarským obyvateľstvom. Zatiaľ sa tak nestane, pretože vláda jeho návrh neprerokovala. To znamená, že aj Štúrovo, Kolárovo, Sládkovičovo a ďalšie obce na národnostne zmiešanom území, ktoré v bývalom režime dostali mená po slovenských dejateľoch, naďalej nebudú smieť súbežne používať aj historický názov v maďarčine.

Stránky

Top