Naše zdraví: jakou roli v něm hraje glutaman sodný?

Glutaman sodný, v Evropě označovaný jako E621 a v Americe jako MSG (monosodium Glutamate) je koncetrovaná sůl, přidávaná do jídel, aby zvýraznila jejich chuť i vůni. Tato sůl pocházející z kyseliny glutamové, jež patří mezi aminokyseliny, které si lidské tělo umí produkovat i samo. Avšak E621, kterou nacházíme v regálech obchodů je průmyslovým výrobkem a pochází z fermentované cukrové řepy. A protože jde o umělý produkt, může způsobovat nepříznivé reakce, ke kterým patří např. kožní vyrážky, svědění, kopřivka, nevolnosti, zvracení, migréna, astma, srdeční nepravidelnost, deprese a dokonce i záchvaty[1].

Do jakéže dimenze se to už přesouváme?

Už dlouho mám strašně silné nutkání vyjádřit se k tomu, co v současné době probíhá na internetu a ezoterické scéně. Do teď jsem se vždy zastavil a říkal si, že to nemá cenu, že nejlepší způsob je na tyhle věci vůbec nereagovat a mlčky je přejít. Navíc jsem tušil, že pokud se do toho pustím, bude to jedna velká kritika. Nestojím sice o vytváření a rozšiřování něčeho negativního, ale na druhou stranu je někdy potřeba čelit samovznětlivé fantasmagorii a udělit jí pár ledových neutralizujících ran! Pokusím se teď konstruktivně vyjádřit svůj osobní kritický názor na to, co se na mě sype ze všech stran.

Kometa Lovejoy nečekaně odolala miliónovým teplotám Slunce (VIDEO)

Kometa, která se v uplynulých dnech dostala do těsné blízkosti Slunce, předčila veškerá očekávání světových astronomů. Podle odhadů se měla ve sluneční koróně vypařit, místo toho ale vysokým teplotám, které dosahují až 1,1 miliónu stupňů, odolala a kolem Slunce se úspěšně prosmýkla. Velká kometa, která dostala jméno podle svého objevitele z Austrálie Terryho Lovejoye, se koncem týdne přiblížila Slunci.

Stránky

Top