Přijde družicová doba temna?

Po extrémně silné sluneční erupci by nás mohly čekat „družicové prázdniny“. Družice by mohly být vyřazeny z činnosti až na několik let. Družice nám pomáhají s předpověďmi počasí, televizním vysíláním, telefonním spojením, navigací a mnoha dalšími životně důležitými věcmi. Už si jen těžko dokážeme představit, že bychom se bez nich obešli na jediný den, natož pak na několik roků. Jenže právě takové nechtěné „družicové prázdniny“ nás mohou potkat po extrémně silné sluneční erupci.

Eckhart Tolle: Možná si neuvědomujete, že příčinou vašeho utrpení a problémů je...

Negativní emoce a utrpení mají své kořeny v čase. Nicméně víra, že budoucnost bude lepší než přítomnost, není vždy pouhou iluzí. Přítomnost může být strašná a všechno se může změnit v budoucnosti. A často se to stává. Budoucnost je obvykle replikou minulosti. Může sice dojít k povrchním změnám, ale skutečná transformace je velice vzácná, neboť ta závisí na tom, zda se dokážete soustředit na přítomný okamžik natolik, abyste se zbavili břemene minulosti.

Kauza 60-eurové faktúry: Vyhrali poškodení!

§ | Okresný súd v Poprade na svojom dnešnom zasadnutí rozhodol v kauze 60-eurových bankoviek v prospech poškodeného a vyhlásil zmluvu s internetovým portálom www.basneportal.sk za absolútne neplatnú. Okrem toho rozhodol o náhrade škody i o odstránení protiprávneho stavu, čiže pozastavil vysielanie spomínanej internetovej stránky. Predmetný právny úkon medzi žalovaným a žalobcom je podľa súdu neplatný, pretože bol uzatvorený v rozpore so zákonom a dobrými mravmi.

Top