MAGICKÝ ZIMNÝ SLNOVRAT

Zimný slnovrat pre nás pozemšťanov znamená, že 21. alebo 22. decembra dosiahne naša rodná hviezda Slnko svoju najjužnejšiu polohu, na mapách nočnej oblohy označovanú ako obratník Kozorožca, teda 270° ekliptiky. Jedná sa o jeden z astrologických úkazov, ktorý naši predkovia sledovali preukázateľne najskôr - miesto písomných záznamov sme často svedkami unikátnych kamenných kalendárov či náboženských stavieb, ktoré majú k zimnému slnovratu, ako unikátnemu astrologickému a astronomickému úkazu zreteľný vzťah.

Neuveriteľný prírodný jav: Cunami v nebi nad Alabamou

Obyvateľom amerického štátu Alabama sa minulý týždeň naskytol nezvyčajný pohľad. Mohli sledovať oblaky, ktoré vyzerali tak, ako keby sa po nebi prehnalo cunami. Tento prírodný fenomén sa nazýva Kelvinova-Helmholtzova nestabilita. Vyskytuje sa v oblastiach s rozľahlými pláňami, kde vetry prudko menia rýchlosť a vytvárajú turbulencie.

Západné Slovensko je zasnežené, na cestách sa šmýka

SLOVENSKO | Celé západné Slovensko je pokryté snehom, čo spôsobuje problémy hlavne na cestách. Medzi Trnavou a Nitrou na rýchlostnej ceste R1 sa šmýka. Teploty na území celého Slovenska sú pod nulou. Cestári Slovenskej správy ciest upozorňujú na možnú poľadovicu, ktorá sa môže tvoriť na mokrých a vlhkých cestách, mostoch a v okolí vodných tokov.

Stránky

Top