V New Yorku budú mať umelé slnko, pod zemou! (VIDEO)

NEW YORK | Vo Veľkom jablku sa zrodil vskutku ambiciózny plán. Ten zahŕňa podzemný park so slnečným svitom, trávou, stromami a fontánami. Ide o projekt dvoch architektov, ktorí k tomu chcú využiť priestory starého terminálu metra na juhu Manhattanu o ploche asi pol hektára, opusteného už v roku 1948.

Žiarislav: Význam pôvodných slovanských sviatkov a rituálov

Hudobník, publicista a vedomec Žiarislav nám v rozhovore predstavuje pôvodnú slovanskú kultúru a rodné duchovno v kontexte sviatkov, zvykov a rituálov. Väčšina ľudových sviatostí, ktoré boli úzko spojené s prírodnými živlami, bola umelo prekrytá cirkevnými a štátnymi sviatkami. Pôvodný očistný, či duchovný rozmer sviatkov bol zastretý ortodoxnými hodnotami oficiálneho náboženstva, či politického systému. A nie je tomu ináč ani dnes. Aj o tom je Žiarislavove posolstvo pre súčasnosť.

Môže orálny sex naozaj spôsobiť rakovinu?

Na scéne je nový rakovinový strašiak — a tentokrát nemá nič do činenia s tabakom. Ľudské papilómové vírusy (Human Papilloma Virus = HPV), prenášané počas orálneho sexu sú teraz údajnou "najčastejšou príčinou" všetkých typov rakoviny hlavy a krku s podielom 73% — vrátane rakoviny jazyka a hrtana, ktoré boli vždy (mylne) pripisované fajčeniu.

Firmy: Rozpad eurozóny je na spadnutie!

Ekonomickí experti neustále varujú pred kolapsom, ktorý je v eurozóne na spadnutie. Nadnárodné firmy predpokladajú pád eura a už dnes sa na tento stav pripravujú. Keď sa objavili prvé úvahy nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho o odchode Grécka z eurozóny, už vtedy firmy argumentovali, že ide o veľké memento, ktoré bude mať dozaista veľké následky.

Stránky

Top