Vědecké objevy roku 2011

VEĽKÁ EPOCHA | Vědci v letošním roce pracovali opravdu intenzívně. Došlo k mnoha novým objevům, debatám a polemikám. Do periodické tabulky byly přidány dva prvky a jen na Nové Guinei bylo objeveno přes tisíc nových živočišných druhů. Zde vám přinášíme souhrn mnoha zajímavých a významných vědeckých událostí uplynulého roku.

Satelitní snímky odhalily nový ostrov v Rudém moři

NASA | Náhlá prosincová erupce v Rudém moři byla na počátku vytvoření nového ostrůvku. Odhalily jej satelitní snímky oblasti, které pořídila NASA před a po erupci. Ostrůvek je stále zahalen kouřem a jeho budoucnost je nejistá. Podle zpráv získaných od místních rybářů tryskala 19. prosince láva až do výše kolem 30 metrů. „To je nejspíš i den, kdy erupce započala,“ řekl serveru OurAmazingPlanet vulkanolog Erik Klemetti z ohijské Denison University v Granville.

Konfrontácie s mimozemskými (Podzemné základne) I.

Phil Schneider je jedným z tých, čo v roku 1979 prežili ozbrojenú konfrontáciu medzi veľkými Šedými a špeciálnymi oddielmi (hnedými a čiernymi baretmi) v podzemnej základni v oblasti Dulce. 7 mesiacov pred svojou smrťou urobil prednášku ohľadne súvislostí, ktoré odkryl. Činy tohto odvážneho muža by nemali zostať bez povšimnutia. RIP!

Top