február 28th

Slnečná sústava v ohrození

kp.ru | Na 217. stretnutí Americkej astronomickej spoločnosti astrofyzici oznámili hrozivú novinku. V najbližšom kozmickom okolí objavili 18 hviezd, ktoré môžu predstavovať nebezpečenstvo pre našu slnečnú sústavu. Taký záver urobili, keď namodelovali orbitálne dráhy veľkej skupiny hviezd z katalógu SDSS a týmto spôsobom vyčíslili, ktoré z nich môžu pre nás predstavovať hrozbu. Vedcov zaujímalo, či niektoré hviezdy môžu prejsť v nebezpečnej blízkosti Slnka a ovplyvniť tak jeho prostredie. Napríklad zmeniť dráhy objektov Oortovho oblaku a Kuiperovho pásu a poslať kométy do vnútornej oblasti slnečnej sústavy, oznamuje compulenta. Ako sa ukázalo, takýmto podmienkam vyhovuje celkom 18 zo 40 tisíc červených trpaslíkov.

Solárna búrka – Globálna Katrina - čo môže spôsobiť?

LONDÝN | Podľa vedcov dorazia po masívnych erupciách na slnku k Zemi nabité častice, ktoré poškodia satelitné systémy, leteckú navigáciu a telefónne siete. Pokiaľ by takáto slnečná búrka nabrala mimoriadnu intenzitu, mohla by spôsobiť aj výpadky prúdu. Predzvesťou Globálnej Katriny mala byť minulotýždňová slnečná búrka. John Beddington, hlavný vedecký poradca britskej vlády, pre Daily Mail povedal: „Problematika kozmického počasia má byť braná vážne. Doteraz sme mali relatívne pokojné kozmické počasie, ale nemôžeme očakávať, že toto obdobie pokoja bude pokračovať.“

február 27th

UFO Noviny č. 1 (február 2011)

Nové číslo ufologického digitálneho magazínu!
Vydáva ho www.cez-okno.net
Šéfredaktorom je Sokol, ktorý jeho vznik inicioval a zhmotnil do dnešnej podoby. Radi by sme nadviazali na to najlepšie z éry UFO Magazínu.
Srdečne vás pozývame, čitateľov i autorov!
Pošlite nám svoj príbeh, postreh či článok na adresu:
ufonoviny@cez-okno.net
Ďakujeme za priazeň!

Stránky

Top