Co to na svět sprejují? (What in the World are they spraying?)

Dnes snad již nenaleznete nikoho, kdo by nikdy neviděl oblohu zbrázděnou stopami tryskových letadel táhnoucími se od obzoru k obzoru, které se nakonec slijí v jednotný, kalný opar. Vrozená inteligence nám říká, že to nejsou jen obyčejné kondenzační stopy, ale nikdo si příliš neklade otázky: Kdo to vlastně dělá? A proč? Tento film se to snaží změnit. Nabízí příběh o rychle se rozvíjejícím odvětví tzv. geoinženýringu řízeném vědci, korporacemi a vládami s cílem modifikace globálního klimatu a ovládání počasí. Ačkoliv představitelé trvají na tom, že jsou tyto programy teprve v diskusní fázi, existují hory důkazů, že již dávno probíhají. Do atmosféry jsou vypouštěny tuny toxických látek měnících složení půdy, vody a se zničujícími důsledky pro plodiny, zvířata i lidské zdraví. Údajně pro naše dobro.

Prvý kilometer cudzinca v Bratislave

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF 2011 budú už od 29. apríla. Vžil som sa do role turistu, ktorý pricestoval vlakom do Bratislavy. Podľa mapy, je štadión vzdialený iba dve ulice, Šancová a Trnavská. Vybral som sa teda pešo.

Amerika by měla vrátit nakradené létající talíře

Toho názoru je bývalý kanadský ministr obrany, 82 letý Paul Hellyer, který byl 25. září 2005 jedním z řečníků UFO konference na universitě v Torontu. Vzbudil tím horkou polemiku v kanadském tisku. Domnívá se, že vědci v USA získali moderní technologie z analýzy vraku údajné havárie mimozemské lodě v Roswellu roku 1947. Stejně jako mnoho jemu podobných konspiračních teoretiků tvrdí, že některé technologie do komerční sféry vypuštěny nebyly. Měly by mezi ně patřit i ty, schopné vyřešit nastávající ekologickou i ropnou krizi.

Mýtus o pobaltských tygrech

„Buďte jako Lotyšsko“, žádají bankéři a finanční tisk vlády od Řecka po Portugalsko, a nyní rovněž Španělsko. „Proč nemůžete být jako Lotyšsko a obětovat svoji ekonomiku zaplacení dluhů, které jste nahromadili během finanční bubliny?“. Odpověď zní, že nemohou – aniž by došlo k ekonomickému, demografickému a politickému kolapsu, který by věci pouze zhoršil.

Top