Erich von Däniken: VZPOMÍNKY NA BUDOUCNOST časť prvá

Napsat tuto knihu byl stejně odvážný čin, jako ji číst. Vědci ji zařadí jako utopii na index knih, o nichž lépe nemluvit, protože se její názory a důkazy nehodí do pracně slepené mozaiky zkostnatělé školní moudrosti. Laikové, zneklidňovaní i ve spánku vidinami budoucnosti, se stáhnou do ulity dobře známého světa před možností, ba dokonce pravděpodobností, že naše minulost je ještě záhadnější, smělejší a tajuplnější než všechny úvahy o budoucnosti.

Jak na různé kmitočty reaguje lidské tělo, „nacucané“ magnetickým marastem?

Dostal jsem druhé oficiální výsledky rozboru magnet. částic, dovolím si tímto udělat krátké, neodborné shrnutí. Popud ke zkoumání těchto částic vznikl náhodou, při pozorování lesklé „špíny na okně“ a přípravě vody pro labor. zkoušky a jejího náhodného kontaktu s neodym. magnetem. Potom následoval „sběr“ na chodníku,na dvoře, v CHKO a po trase Humpolec Č. Budějovice. Všechny vzorky jsou si „opticky a magneticky“ podobné, liší se množstvím. Rozhodující pro testy byl sběr na dvorku R.D., 21. 2. 2011. Místo je ze S.J.Z. chráněno budovami, na dvorku neprobíhaly od r. 1999 žádné práce s kovem. Navíc je pravidelně sekaná tráva, takže určité množství částic bude určitě v kompostu. Bude zajímavé udělat rozbor.

Péter Müller: KNIHA VEŠTIEB

Kniha I-Ťing je ako múdry radca. Radí ale nenúti. Názov kniha veštieb nie je celkom správny preklad. Dalo by sa to voľne preložiť ako kniha radca. I-Ťing neveští nič dopredu. Len poradí, aký by bol správny krok. Každý by si povedal, že je to nemožné. Dnešná veda ale zastáva názor, že vesmír je inteligentná sieť. Ak zmeníme smer čo len jediného fotónu, jeho dvojča urobí to isté v tom istom čase. Je to zázrak stvorenia. Ak vykonáme niečo v tomto okamihu, meníme tým nie len svoj osud, ale aj osud celého vesmíru. Kniha teda radí na tom princípe, že nie náhodou sme tu a nie náhodou sa dejú s nami určité udalosti. Vždy sa nám snaží niekto pomôcť. Tu dostávame túto pomoc do vlastných rúk ako kormidlo našej lode. Teraz je už na nás, ako ju budeme navigovať.

Co je to vlastně láska?

Láskou je míněno něco jiného a většího než jak jsme zvyklí uvažovat – mám tě rád, pokud mě budeš akceptovat, pokud se mi přizpůsobíš – nebo kdo lásku na druhém vyžaduje. Je tím míněno: mám tě rád i když děláš cokoli chceš. Bez vlastnictví a podmínek. Tuto lásku bychom měli vyjadřovat ke svým dětem. Nemusíme se vším souhlasit, co dělají, ale nepřestávejme je milovat.

Stránky

Top