Nový scenár konca sveta

kp.ru | Hviezda Betelgeuze je jedna z najjasnejších na oblohe a má len krôčik k tomu, aby sa stala supernovou. To znamená, že vybuchne každú chvíľu a premení sa na kolosálnu ohnivú guľu. Podľa výpočtov Brada Cartera, fyzika z austrálskej University of Southern Queensland, táto kataklizma vesmírnych rozmerov sa môže udiať už v tomto roku. Potom na oblohe uvidíme vzplanúť „druhé Slnko“ – taká jasná a ohnivá bude supernova. Vydrží na nebi približne dva týždne, možno dlhšie a svietiť bude dokonca v noci, ktorá sa premení na deň.

ČÍŇANÉ CHTĚJÍ KONVERTOVAT LEVNÉ EUROBONDY DO OBROVSKÉHO MNOŽSTVÍ BEZPEČNÉHO EVROPSKÉHO ZLATA

Ať se to Američanům a lidem na Západě líbí, nebo ne, Číňané se stali, a zůstanou, klíčovou hnací silou ekonomického vývoje a vývoje na finančním trhu, pokroku a odvrácení krachu. Neohrožený ochočený psík, americký tisk, loajální k syndikátu, je klíčovým prvkem pro zachování odvedení pozornosti. Samozřejmě, že se Čína musí adaptovat a reagovat na vlastní klopýtnutí a poruchy, které byly zajištěny pokračováním těsné vazby v oblasti monetární politiky. Tím propojili expanzi své vlastní nemovitostní bubliny a cyklu krizí s americkou a naplnili si kufry v dolarech denominovanými toxickými dluhovými cennými papíry.

Nežiaduci účinok: smrť

V minulom roku vydal zakladateľ detského kardiocentra v Prahe-Motole Milan Šamánek knižku s názvom Víno na zdravie. Tvrdí v nej, že čím viac sa zaoberá štúdiom rizikových faktorov aterosklerózy, tým viac je presvedčený o prospešnosti alkoholu, a najmä vína na ľudské zdravie. Podobný názor má aj popredný český kardiochirurg Jan Pirk. Pred rokmi potvrdil prospešnosť miernych dávok alkoholu lekár kardiologického oddelenia internej kliniky vojenskej nemocnice v Střešoviciach Ivan Jeřábek.

Top