Obři: historický fakt, mýtus, nebo mem?

Legendy o obrech se objevily ve všech kulturách ve všech oblastech světa, od nejstarších textů po „obry“, které vidíme dnes v Guinessově knize rekordů. Ale je něco pravdivého na těchto legendách? Jak je mohlo tak mnoho badatelů, navigátorů a obyčejných lidí vidět, ale byli pouze zamítnuti jako sociální mem? Jak fosilie obrů a OOPARTS („out of place artifacts“) zapadají do teorií evoluce a kreacionismu?

Obyvateľná planéta Gliese 581 d? Vraj na nej môže byť život

PARÍŽ | Nie je to prvý a ani posledný raz, čo niečo podobné vyhlásili. Vlani v septembri sa rovnako chválili s objavom exoplanéty Gliese 581 g. Potom však boom okolo objavu schladol. Nikto oficiálne nepotvrdil, že planéta Gliese 581 g skutočne existuje. V prípade Gliese 581 d by mala byť situácia jasnejšia. Tím vedený Robinom Wordsworthom na Univerzite v Paríži pripravil niekoľko charakteristík planéty – vrátane povrchovej gravitácie a potenciálneho zloženia atmosféry. V prípade planéty, ktorá by mala byť asi dvakrát väčšia ako Zem pripravili počítačové simulácie.

Vy jste ještě neviděli na vlastní oči UFO? (UFO nad Prahou 2 a další...)

Zdá se, že to snadno to dohoníte. Ty spousty pozorování UFO se už ani nedají zaznamenávat. Prostě tu jsou. I já sleduju z okna občas pravidelnou linku dosti velké oranžové koule, letící pomalu a houpavě od západu na východ. Nefilmuju, protože by mi někteří psali, že mi někdo běhá venku s baterkou. Ale vím svoje. Následující video mi poslal čtenář, který krásně popsal, jak sledovali s rodinou UFO, bohužel nechce svoje pozorování zde vyvěsit, nechce se stát terčem podobných "vtipných poznámek". Na videu není přesně to, co on pozoroval, ale našel na youtube video stejného jevu natočeného ve stejný den na zhruba stejném místě (Praha) jiným pozorovatelem.

Stránky

Top