Trpasličia planéta znepokojuje astronómov - nafukuje sa!

kp.ru | S Plutom sa niečo stalo. Astronómovia sa strácajú v dohadoch, keď pozorujú jeho vzdúvajúcu sa plynovú atmosféru. Plynový obal tejto trpasličej planéty sa nečakane zväčšil a to hneď niekoľkokrát: zo 100 na 3 000 kilometrov za posledných 11 rokov. Takýto jav pozorujeme prvýkrát, oznamuje membrana.ru. Vedci urobili záver, že sa atmosféra Pluta v súčasnosti rozprestiera do vzdialenosti, ktorá sa rovná štvrtine cesty od bývalej deviatej planéty Slnečnej sústavy (Pluto stratilo status plnohodnotnej planéty v roku 2006) po jeho najväčší mesiac Charón.

Zápisky z minulých životů: Smrt bojovníka (Poznání ve Světle)

Sedím na koni a řítím se bitvou. Jsem perfektně sehraný s tím koněm. Mám vousy a dlouhé vlasy. Je ji kolem čtyřiceti let, jsem velký a hřmotný. Něco řvu a jsem Hun. V ruce mám kůl, kterým srážím protivníky z koní. Jsem dobrý a jde mi to. Na sobě mám nějakou kožešinu, nohy mám holé. Najednou zezadu cítím ránu. Cítím tlak v žaludku. Padám na záda na zem. Kůň se mi boří kopytem do žaludku a rozmašírovává mi ho. Ležím a umírám.

Rosetská záhada: „Títo ľudia umreli na starobu“

Kniha Výnimoční od autora Malcolm Gladwell-a je rozprávaním o úspechu, ktorého hrdinami sú právnici, vrcholoví športovci, softvéroví magnáti, ale aj dvanásťročná školáčka či hyperinteligentný farmár, ktorý nikdy nedoštudoval. Mozaikou príbehov Gladwell postupne narúša mýtus individuálnej zásluhy, inteligencie a ambícií ako predpokladov úspechu a odvracia pohľad od úspešných a výnimočných na ich okolie. Či sa človek stane hviezdou, vrcholovým športovcom alebo úspešným podnikateľom, závisí aj od toho, kedy a kde sa narodí, aké má rodinné zázemie, či bude mať možnosť tvrdo a dostatočne dlho pracovať a aké dedičstvo preberá z kultúry, v ktorej žije.

Stránky

Top