Interview s Nikolajem Levašovem

Nikolaj Levašov, vědec a fyzikální teoretik, vytvořil zcela novou teorii vesmíru, která poskytuje odpovědi na řadu otázek, které moderní věda považuje za neřešitelné. Na základě postulátu anizotropie (nehomogenity) vesmíru vysvětluje nezbytné podmínky pro objevení-se živé hmoty, přírodní zákony, které vedou k nevyhnutelnému vzniku života a později rozumu, a vědomí, které se objeví také nevyhnutelně, pokud jsou splněny určité podmínky. Levašovovy pohledy nemají nic společného s „Vulgarmaterialismus“ (něm.), mechanickým materialismem. Silně věří, že hlavní otázka filozofie je absurdní a že duch a hmota je v podstatě jedno. Odhaduje lidské schopnosti jako bezmezné a nemá pochyb o tom, že myšlenka může ovlivnit fyzickou hmotu: ve skutečnosti, může dělat věci, které si ani nejodvážnější science-fiction nedokáže představit.

Situace ohledně rabování památek v Egyptě stále nejasná

Nour El Din Abdel Samad je "manager of antiquity locations" při egyptském ministerstvu. Následující rozhovor s touto osobou byl zveřejněn na arabské webové stránce www.alwafd.org. Anonymní překladatel poznamenává, že některé gramatické chyby byly opraveny, ale že celý překlad z arabštiny do angličtiny nebyl profesionálně přehodnocen. Originální video přikládáme na konci článku a pokud je někdo schopen rozumět o čem se mluví, budeme jedině rádi za případné komentáře. Není totiž zcela jasné do jaké míry je tento příspěvek věrohodný. Do češtiny byl přeložen z webu Projektu Camelot Kerry Cassidy a z minulosti víme, že ne všechno co se tam objevuje můžeme brát seriózně. Nicméně pokud je pravda to co se v rozhovoru říká, je to zřejmě poměrně závažné téma. Doslechl jsem se, že se dokonce na českém internetu objevilo vyjádření českých egyptologů ke stejnému problému, které tato tvrzení zaměstnance egyptského ministerstva potvrzuje, ale nedaří se mi tuto zprávu zpětně dohledat. Celá věc je rozhodně velice kontroverzní a zřejmě nikdo pořádně neví, co se vlastně v Egyptě stalo a možná ještě děje. Udělejte si obrázek sami... Michael M. Faitl

UFO Stories 2/6 (titulky CZ)

1) Steven Jones "Ako ma dostali z postele do lode",
2) Bob Jacobs "Počas nakrúcania letutestovacej rakety sa nám do obrazu dostalo čosi zvláštne",
3) Letecký inžinier rozpráva, ako UFO stena zachytila štyri F-86,
4) Carloz Diaz a jeho blízke stretnutie tretieho druhu,
5) UFO na festivale v Nevade.

Islandský ľadovec Vatnajökull môže byť kataklizmatický

Úžasná ukázka přírodní síly za bouřlivé noci v Londýně. Během přistávání letadla do něj udeřil blesk, přímo nad hlavami pilotů. Silný náraz elektřiny prošel celým trupem airbusu A380. Naštěstí letadlo společnosti Emirates, které letělo z Dubaje, přistálo bezpečně a ani jeden z 500 pasažérů se nezranil. Tento systém veľmi znepokojuje vulkanológov. Už vtedy vedeli, že sa sopka prebúdza. Bárðarbunga je druhá najväčšia islandská hora týčiaca sa do výšky až 2009 m.n.m. Jeho kráter má rozlohu 70km², hlboký 700 metrov a je kompletne vyplnený ľadom. Video objasňuje, prečo by mala mať celá planéta veľké obavy z možnej erupcie tohto stratovulkánu.

Stránky

Top