Robot k nerozeznání od člověka: Lidstvo má zas o krok blíž k androidům

Mysleli jste si, že humanoid (tedy robot, který je k nerozeznání od člověka) patří jen do sci-fi seriálů, jako je Červený trpaslík nebo Star Trek – Nová generace? Pak vězte, že nikoliv. Budoucnost androidů je právě na začátku a dánští psychologové jednoho takového právě využívají k tomu, aby zjistili, jaký vztah si mohou lidé udělat ke stroji, který jako stroj na první pohled vůbec nevypadá.

Podvod s nedostatkem draslíku

Úmyslné zanedbání přísunu draslíku vyvolává u člověka zhoubná onemocnění a vydává ho napospas stovkám vysoce lukrativních "léčebných kúr". Titulek by možná mohl v čtenáři vzbudit dojem, že nějaká chamtivá nadnárodní farmaceutická firma uvalila opět jakési zvěrstvo na na ubohé domorodce v nějaké daleké zemi třetího světa, ale tak to není. Zdaleka největší počet úmrtí a trvalé invalidity z nedostatku draslíku se vyskytuje v Americe, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu a v několika dalších západních zemích.

UFO a mimozemšťania v Slovenskej a Českej republike (časť 1.)

TAJEMNÉ KONTAKTY (TV film, 2011, Dokumentární, 1995)
Stokrát si můžeme myslet, že výskyt mimozemských civilizací je výmyslem snílků, bláznů či lhářů, a přesto se tu a tam stane cosi nevysvětlitelného, co i ty největší pragmatiky donutí k otázce - co kdyby... Slovenský režisér Ján Piroh se s několika lidmi, kteří kontakt z cizími bytostmi přiznávají sešel... (Fero Fenič, Igor Chaun, Ján Piroh)

Top