Veľryby plávajú „podľa pravítka“?

kp.ru | Odborníci z Univerzity v Canterbury na Novom Zélande pozorovali 16 vráskavcov, ktoré migrovali do antarktických vôd od východného pobrežia Brazílie, okolo Cookových ostrovov a Novej Kaledónie. Zistili, že tieto živočíchy preplávajú do 2 000 kilometrov bez prestávok a pritom sa neodklonia z kurzu viac než o jeden stupeň, oznámila compulenta.ru. Neodchýlia sa od svojej cesty dokonca ani vtedy, keď je v ich kurze búrka či silné prúdy. Tak rovno razia svoju cestu preto, že majú jeden z najdokonalejších kompasov spomedzi zvieracej ríše. V čase sezónnej migrácie prekračujú viac než 6 500 kilometrov. A plávajú pritom ako po linajke!

Pověry o karmě

Existuje několik pověr o karmě, ze kterých teď vyberu ty nejtypičtější pro „znalce duchovna“ JZ. Zaprvé by jsme si možná měli uvědomit, co to slovo karma znamená. Když totiž toto slovo vysvlečeme z jeho mysteriozního exotického závoje, zbude nám prostý význam: činnost. Nemusíme jít do Indie, aby jsme pochopili, že každá činnost má následek: další činnost. Sofistikovaně je popsán karmický zákon ve Starém Zákoně, trochu dětinštěji v Novém. Znalost zákona karmy je stará jako lidstvo samo, ale když to čeští esoterici „znovuobjevili“, udělali z něj něco tajemného, nějakou skrytou sílu která působí jen tu a tam, jen na někoho – a na koho, to může určit taky jenom osvícená duchovní autorita…

Zápisky z minulých životů: Smrt vojáka (Poznání ve Světle)

Jsem na Zemi. (Bolestný výraz obličeje.) Jsem muž, jsem skloněný, je nás tu víc. Nad námi jsou jezdci. Bolí mě levá ledvina, jsem tu zraněný. (Sahá si na levou ledvinu.) Něco tam mám vbodnuté. Spíš ležím. Jsem zraněný rakouský voják. Táhne mě to k zemi. Celý bok mě bolí, řine se mi z něho krev. (Bolestný výraz obličeje.) Ležím tu a nemůžu dát znát, že ještě žiju, protože dobíjejí raněné. Potichu trpím a myslím si, že to bude dobré. Objíždějí nás. Jeden z nich mi bodá bodák do zad mezi lopatky. (Kašel a chroptění.) Dusím se, nemohu dýchat a už nic necítím. Je žluto a prázdno, je to konec tohoto života.

Stránky

Top