Miluj sám sebe

Všichni se chováme jako děti. Tedy téměř všichni. Nechci křivdit těm vyrovnaným mezi námi. Chováme se jako ublížené děti s tím rozdílem, že oproti dětem k vyjádření své nelibosti používáme prostředků dospělých. Vyhrožujeme, pereme se, podáváme stížnosti, soudíme se, rozvádíme se, pomlouváme se atp. A ve vývoji naší společnosti jsme již tak daleko, že takové projevy vůči svým bližním považujeme za úplně normální. Všichni to tak akceptujeme. Jeden je dobrý, jeden je špatný, začíná to pomluvami, končí soudem, pokutami atp. A je to normální. Koukáme se pak na sebe přes prsty, uhýbáme zrakem, nemluvíme s nikým… máme strach, abychom se nedostali do problémů.

AŽ NA KRAJ SVĚTA I.: Země strachu

Až na kraj světa (Journeys to the End of the Earth) - Australský dokumentární cyklus mapujícího nejodlehlejší místa na světě.
První díl cyklu, mapujícího nejodlehlejší místa na světě, nás zavede na Saharu, konkrétně do pouště Ténéré. Autoři cestopisného dokumentu se vydali přes Ténéré tak, jak to karavany dělají už tisíce let.

UFO Noviny č. 6-7 (júl-august 2011)

"Prečo ľudia odjakživa vzhliadali k oblohe, rozprávali si príbehy o bohoch lietajúcich po nej vo svojich vozoch a čakali či sa vrátia? Hľadali v oblohe múdrosť a spásu. Ľudské bytosti mávajú niekedy zvláštne pohnútky, ale k svetom tam hore by sa neupriamovali bezo zmyslu. Tí najmúdrejší z nás si pamätali, že obloha nám už raz niečo dala. Z vesmíru vznikla Zem, na nej človek, ale určite nie poprvýkrát v celom univerze..."

Top