MAOK - STRÁŽCA ZVUKU

"V tomto chaose sa snažím riadiť svojim srdcom. Nepoznám lepší kompas. A niekedy, keď sa naozaj neviem rozhodnúť, tak si poviem "nevyskúšaš - nevieš", čo ale nie je vždy bezpečné. Ale na druhej strane, čo je bezpečné? Iba truhla zakopaná hlboko v zemi. Je to jedno veľké dobrodružstvo, neviem dopredu, ako to všetko dopadne. Ale radšej umrieť v boji, ako zhniť v tej truhle! :-)"
Maok

Tajný výskum v Montauku

Cestovanie v čase už existuje! V tamojších laboratóriách sa nik nevy­jadruje pohŕdavo, keď je reč o Teslových vynálezoch, ktorú verejnosť nepozná, verejnosti neznámych, alebo o tvorcovi teórie orgonálnej energie Williamovi Reichovi. Ani si tam nik neklopká na čelo, keď je reč o rádionike (vychádza z pre­svedčenia, že ľudské telo emituje radiáciu; nazývaná aj mágiou tretieho tisícročia) či tzv. Filadelfskom experimente.

Cesta divokého muže: Odloučení – Střet – Návrat

„A komu Svatý grál slouží?“
Percevalova rozhodující otázka po návratu z rytířské výpravy

Cesta za divokým mužem, čili moudrým mužem, má ve světových mytologiích překvapivě jednotné vzorce hrdinova konání. Hrdina může mít tisíc možností, kterou cestu zvolit, ale za jeho odbočkami se skrývají klasické a neměnné modely.

AŽ NA KRAJ SVĚTA II.: Strážci ztracené archy

Až na kraj světa (Journeys to the End of the Earth) - Australský dokumentární cyklus mapujícího nejodlehlejší místa na světě.
Autoři se vydali do hor východní Afriky pátrat po původu prastaré legendy, po neuvěřitelném příběhu, na jehož počátku nacházíme Desatero přikázání.

Stránky

Top