Častice sa pohybovali rýchlejšie ako svetlo

Vedci z najväčšieho fyzikálneho laboratória na svete oznámili, že pri pokuse pravdepodobne zachytili častice, ktoré sa pohybovali rýchlejšie ako svetlo. Zistenie vedcov z Európskej organizácie pre jadrový výskum (CERN) tak ohromilo, že požiadali kolegov, aby ich objav nezávisle potvrdili, uviedla agentúra AP.

Vědecký důkaz, že homeopatie funguje

NaturalNews | Většina vědců by kategoricky zastávala názor, že je homeopatie vědecky nemožná. Jak je možné, že řešení, které neobsahuje žádné chemické atomy způsobuje biologické reakce? Všechno naše základní pochopení vědy vykřikne, že je to zjevně nemožné. Ale co když to, co jsme se učili ve škole, na univerzitě a v práci je ve skutečnosti jen část pravdy.

Existují nějaké stopy po předešlých technických civilizacích?

Libor Čermák | Možná to zní moc fantasticky, ale je možné, že naše současná technologická civilizace, jež obývá modrou planetu, není v její více než čtyřmiliardleté historii tou první. Naše civilizace trvá asi 6 tisíc let. To je s porovnáním obrovského stáří naší planety a s obrovského stáří života na ní jak plivnutí do moře. Stačí si jen představit dobu od druhohor, tj. posledních 250 milionů let. Proti té je 6 tisíc let epizodou tvořící pouhou jednu čtyřicetitisícinu. To znamená, že jen doba trvání naší civilizace by se do celého období dala naskládat více než 40 tisíckrát.

Top