Tajomstvo kamenných hláv

Množia sa správy o kameňoch, ktoré sa svojim tvarom podobajú na ľudské hlavy. Ivan Stepančenko, regionalista, našiel nedávno pri Kyjeve ďalší balvan, ktorý svojou formou pripomínal lebku. No ani trochu sa nepodobala na ľudskú. Nález preležal v zemi milióny rokov a pravdepodobne slúžil ako atribút nejakého starobylého kultu - podelil sa s Yoki.ru o informácie. Skamenená "lebka" s váhou približne do pol kila je pretiahnutá, má štrbinu namiesto úst, veľké uši, nos prakticky chýba...

Záhadný Kaspar Hauser

Tajuplné okolnosti obklopujúce život a smrť Kaspara Hausera dodnes vyvolávajú otázky. Aj keď bolo o ňom napísaných viac ako 3000 kníh a 14 000 článkov, riešenie je stále v nedohľadne, podobne ako to bolo aj predtým. Britský autor Terry Boardman vo svojej knihe „Záhadný Kaspar Hauser“ pre našich čitateľov práve sprístupnenej edičným zámerom vydavateľstva Grada podniká historický výskum otázky položenej zakladateľom antropozofie Rudolfom Steinerom a usiluje sa o jej netradičné zodpovedanie z hľadiska jeho duchovného pôvodu:

Nežádoucí účinky vakcíny proti rakovině děložního čípku jsou vážné

VITALIA | „Představitelé zdravotnického establishmentu i poslanci neznají nebo vědomě přehlížejí skutečnost,“ říká prof. Anna Strunecká o záměru hradit stále ještě nedostatečně vyzkoušené vakcíny. Politici navrhují, aby rodiče dívek ve věku 13 až 14 let nemuseli platit za vakcínu, která by je měla ochránit před viry, jež vyvolávají rakovinu děložního čípku. Fyzioložka prof. RNDr. Anna Strunecká DrSc., upozorňuje, že vakcínu Gardasil, na evropském trhu dostupnou pod názvem Silgard, považují američtí experti za nejnebezpečnější vakcínu, kterou se dnes očkuje. Totéž platí o vakcíně Cervarix.

Top