Brit si postavil hobbitinec: Už ho nebavilo platiť hypotéku

Simon Dale (32) bol už unavený nekonečným vybavovaním hypoték, ich splácaním a nešťastný, že na konci mesiaca musel prerátavať svoje dlhy. Rozhodol sa, že svojej rodine zabezpečí krásny domov, ktorý bude len ich a žiadnej inej banky. Simon dlho premýšľal o tom, ako by mal vyzerať vysnívaný dom. Vždy sa mu však páčili hobbitince z filmu Pán Prsteňov. Stavba dreveného ekodomu mu trvala asi štyri mesiace a stál ho len 3 000 libier.

LOBSANG RAMPA: Lékař ze Lhasy II.

V živote mi nebylo tak studeno, beznadejne a bídne. Dokonce ani na pustých vysokohorských pláních Cang Tangu, v nadmorské výšce nad 6 000 metru, kde ficel ledový vítr plný hrubého pisku a rozdíral na krvavé cáry každý kousícek nechránené kuže, mi nebylo tak mrazivo jak ted. Ani zima tam nebyla tak pronikavá, jako strašlivý chlad, který jsem ted cítil v srdci. Opouštel jsem svou milovanou Lhasu.

Dalajláma spochybnil potrebu voľby svojho nástupcu

Tibetský duchovný vodca dalajláma dnes vyslovil pochybnosti, či treba pokračovať v tradícii reinkarnácií najvyššieho predstaviteľa tibetského budhizmu. Vo vyhlásení na svojej oficiálnej webovej stránke dodal, že s ostatnými poprednými predstaviteľmi duchovného hnutia sa budú tejto záležitosti venovať približne o 15 rokov. "Keď budem mať okolo 90 rokov, záležitosť prekonzultujem s vysokými lámami, tibetskou verejnosťou a inými zainteresovanými ľuďmi, ktorí vyznávajú tibetský budhizmus..."

AŽ NA KRAJ SVĚTA VI.: Poslední stopa Butche a Sundance

Až na kraj světa (Journeys to the End of the Earth) - Australský dokumentární cyklus mapujícího nejodlehlejší místa na světě.
Vydáme se do vysokých And po stopách Butche Cassidyho a Sundance Kida, kteří se díky vykrádání vlaků a bankovních domů stali ještě za svého života legendami...

Top