Záhadné nálezy: Ďábelský ostrov (3/3)

Z pořadu: Záhadné nálezy / Mystery Quest (2009)
Ďábelský ostrov se v roce 1934 stal federální věznicí a údajně se z ostrova podařilo uprchnout pouze třem mužům. Utekli v roce 1962 a nikdy nebyli nalezeni. Podařilo se jim přežít studené vody Sanfranciského zálivu?

Amerika před Kolumbem

Možná to zní podivně, ale skutečně není přeháněním, když řekneme, že mnohé z toho, co nás učili o historii současného světa, se opírá o nepravdivé výmysly. Kupříkladu nám řekli, že Ameriku objevil roku 1492 Kolumbus, přestože existují spousty důkazů, že jiní navštěvovali Ameriku už dlouho před ním: včetně obyvatel starověkého Egypta, Fénicie a středověké Evropy. Moderní autority přesto nadále tvrdí: „Ameriku objevil Kolumbus“.

Příprava vody a její krátkodobé skladování

Krátkodobé skladování vody je jakýkoliv způsob skladování vody, který je navržen pro poskytování pitné vody po dobu 90 dní a méně (3 měsíce). To je má definice a doporučuji toho dosáhnout, pokud jste tak již neučinili. Ať jste proper, nebo někdo, kdo se prostě domnívá, že je dobré mít po ruce něco extra v případě nouze, tří měsíční zásoby jsou vynikajícím základem pro start.

Domov

Začala jeseň.
Autobus sa šplhal po koberci žltnúcich listov. Nafta čpela ako v podpalubí zaoceánskej lode. Boli sme natlačení na seba a naše pachy sa miešali s vôňou lístia, ktorá prenikala cez otvorené okná. Zdalo sa mi, že odchádzam na druhý koniec sveta.

Top