marec 31st

Bunker Roy: Lekce od bosého hnutí

V Radžastánu, v Indii, učí v neobyčejné škole vesnické ženy a muže - mnoho z nich negramotných - stát se solárními inženýry, řemeslníky a lékaři v jejich vlastních vesnicích. Škola se jmenuje Bosá univerzita a její zakladatel, Bunker Roy, vysvětluje, jak funguje...

Potlačený důkaz – ale pravda je tam venku!

Bývalý vládní vyšetřovatel UFO prozradil, jak byl ministerstvem obrany Velké Británie zatajen ten nejpřesvědčivější důkaz o mimozemském životě. Nick Pope, který pracoval pro ministerstvo obrany po 21 let, řekl, že se zdá, že fotografie ukazuje “kovově” vyhlížející vesmírnou loď, asi 25 metrů v průměru, která se pohybovala nad vesnicí Calvine, blízko Pitlochry v Perthshire.

Filozof Cílek: Janoušek a podobní, ceny jídla, strach... Stačí jiskra a bude zle

Geolog Václav Cílek si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bere při hodnocení vývoje společnosti u nás na pomoc myšlení starých Řeků. Když ti hodnotili vzestupy a poklesy civilizace, tak někdy používali křivku, jejíž první část nazývali erotická. V tom erosu jsou dvě síly, které drží pohromadě. Kupříkladu železo a magnet, nebo planety. A pro erotickou fázi vývoje společnosti je charakteristické slučování, globalizace, vznik velké říše, vznik Evropské unie, velké firmy nebo velké banky.

Stránky

Top