júl 31st

Čo prezrádzajú novoobjavené masky Mayov? (VIDEO)

Archeológovia skúmajú v mayskom meste El Zotz v Guatemale pyramídu s chrámom zdobeným maľovanými štukovými reliéfmi, znázorňujúcimi rôzne fázy slnka. Tieto výtvarné prejavy ponúkajú unikátny náhľad do náboženstva Mayov. Oznámil to Stephen Houston z Brown University v Providence (štát Rhode Island, USA) s kolegami. Brown University je u nás menej známa členka prestížnej Ivy League čiže Brečtanovej ligy, kam patria aj Harvard, Yale a Princeton University.

Zamysli se, prosím (VIDEO)

Nejdříve si přečtěte tento článek: http://www.topky.sk/cl/13/1312578/Objavilo-sa-zahadne-proroctvo--4--augu...
No jo, jenže oni počítají jednu „barvu“ jako že číslo, co kdybych to obrátil inverzně? Pak vyjde jiné datum…prostě místo jedné barvy (jak je zelená a bílá) brát tu druhou…a když tak na to koukám, tak by asi vyšel měsíc, který už byl… a to by pak nebylo bulvárně zajímavé, že?

Nemocnice hlásia nedostatok krvi, NTS prosí darcov o pomoc

BRATISLAVA | Na pracoviskách Národnej transfúznej služby (NTS) SR celého Slovenska sa zaznamenal pokles zásob krvi. "S jej nedostatkom zápasia najmä nemocnice vo veľkých mestách, v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach," uviedla riaditeľka NTS Renáta Dundová. NTS preto prosí darcov krvi o urgentnú pomoc. Potrebné sú všetky krvné skupiny. Darcovia krvi môžu prísť na všetky pracoviská NTS počas pracovných dní od 7.00 do 14.00 h. a každý utorok od 7.00 do 17.00 h.

júl 30th

Stránky

Top