august 31st

Všetko o aktívnom využívaní slnečnej energie

Slnko je základným energetickým zdrojom pre celú planétu. S výnimkou geotermálnej a jadrovej energie sú všetky ostatné energetické zdroje na zemi priamo či nepriamo závislé práve na slnku. Jeho veľkou prednosťou je, že v nasledujúcich piatich až ôsmich miliardách rokov sa nijako nechystá meniť ani svoju cenovú politiku ani objemy energetických dodávok. Bola by hlúposť to nevyužiť.

Jedovaté pesticidy a včelí let

Slyšeli jste v poslední době bzučení? Miliardy včel zemřely a v důsledku toho může být celý globální potravní řetězec ohrožený. Spolu s dalším hmyzem, jako můry a vážky, opylují včely asi třetinu plodin pěstovaných na celém světě. Čmeláci jsou mnohem více podceňovaná stvoření. V podstatě život, jak ho známe, závisí na nich.

Najbohatší obchodníci priznali nové stratégie

BRATISLAVA | Chudoba sa vracia do Európy! To sú slová šéfa potravinárskeho koncernu Unilever pre Európu Jana Zijdervelda. Hrozivé predpovede o blížiacej sa veľkej kríze nenechávajú chladné ani potravinárske firmy, čoho dôkazom je aj zmena predajnej stratégie spoločnosti Unilever. Liek na krízu má byť prostý. Namiesto veľkých a prémiových balení jednorazové za pár centov!

Stránky

Top